×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
18. marts, 2015
Drukāt

Leģionārus godina arī Krustpils novadā (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Armijas veterāns piedalās ziedu nolikšanas pasākumā pie Brīvības pieminekļa, godinot latviešu leģionāru piemiņu.

Jau desmito gadu pēc kārtas leģionārus no tuvākas un tālākas apkārtnes 16. martā godināja arī Krustpils novada Kūku pagastā.

Vecos cīnītājus sveica ne vien skolēni un jaunieši, Latvijas armijas pārstāvji, Krustpils, Salas un Jēkabpils novadu vadītāji, bet arī Latvijas un Igaunijas parlamentārieši, igauņu leģiona draugu kluba biedri, Lietuvas viesi. Pulkvedis Jānis Hartmanis visiem leģionāriem pasniedza savu jaunāko grāmatu “Latviešu strēlnieki Nāves salā 1916”. Jelgavas zemessardzes ansam­blis “Junda” dziedāja karavīru dziesmas.

“Mēs nevaram runāt par valsti bez tiem, kas to ir radījuši, bez vēstures, no kuras šī valsts ir tapusi,” sacīja Saeimas deputāts, Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars. “Valsts netop vienu reizi 1918. gada 18. novembrī, valsts tiek izcīnīta katru dienu no jauna. Un latviešu leģionāri bija tie, kas no jauna sāka izcīnīt valsti tad, kad tā tika zaudēta. Un man šķiet, ka ļoti svarīgi un principiāli ir tas, ka 16. marts ir datums, kurš kļuvis par mūsu neieņemto cietoksni.”

Daloties iespaidos par šā gada 16. marta pasākumu Rīgā, R. Dzintars uzsvēra, ka pirmo reizi vecajiem karavīriem tikusi izrādīta pienācīga cieņa, bez apvainojumiem un uzbrukumiem no malas. Tas esot simbolisks notikums, apliecinājums tam, ka, ja mēs turamies pašās svarīgākajās lietās pie savas pārliecības, agrāk vai vēlāk taisnība augšāmceļas.

Kad leģionāram Arvīdam Gedušam, 15. divīzijas kareivim, jautāja, ar kādu mērķi viņš toreiz devās karot, viņš atbildēja īsi: “Kādi tur mērķi, ja paņem no skolas sola? Mani paņēma tieši no komercskolas 1943. gada rudenī.” Viņš un vairāki citi leģionāri, piemēram, Jānis Auzāns, Valdis Sakars, uzsvēra, ka diemžēl esot starpība starp pirmskara Latviju un mūsdienu Latviju. Paklausoties radio un paskatoties televīziju, kļūstot skumji par to, kas notiek. Tāpēc viņi esot gandarīti, ka 16. marts nav aizmirsts. Šogad priecējot daudz kas – sākot ar to, ka vietējie jaunieši par godu 16. martam piedalījušies literāro sacerējumu konkursā, beidzot ar to, ka šoreiz leģionāru pasākumu Kūku pagastā pagodinājuši vairāki Saeimas deputāti no Nacionālās apvienības – arī Janīna Kursīte, Einārs Cilinskis, Edvīns Šnore, Imants Parādnieks.

Krustpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks Gundars Kalve, leģionāru sarīkojuma dvēsele, par ieguldījumu leģionāru pasākumu organizēšanā desmit gadu garumā divdesmit entuziastiem pasniedza pašvaldības pateicības rakstu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ja atkal ienāktu krievi- redzētu ,kur būtu dižie patrioti …
    Man rādās .ka Krievijā tagad nacisms , bet šādi cilvēki ātri atrod kopēju valodu….

  2. Tas ir aizsarga formas tērps, kāds armijas veterāns???

  3. Bildē redzamais kungs dekorējies aizsargu tērpā, kam nav nekāda sakara ar leģionu.

  4. Visu cieņu Krustpils novada ļaudīm.

Draugiem Facebook Twitter Google+