Pasaulē
Eiropa

Leiboristi balsos pret Mejas iecerēto “Breksita” vienošanos0

Foto – EPA/LETA

Opozīcijā esošie leiboristi otrdien paziņojuši, ka parlamentā neatbalstīs Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas iespējamo vienošanos par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).

Leiboristu ēnu kabineta “Breksita” ministrs Keirs Stārmers norādīja, ka Mejas valdība piedāvā izvēli starp “patiesi sliktu un vēl sliktāku” vienošanos par turpmākajām attiecībām ar ES.

Ja Lielbritānija panāks vienošanos ar Briseli par aiziešanu no bloka, tā vēl būs jāapstiprina gan Lielbritānijas, gan pārējo bloka dalībvalstu parlamentiem, taču pašreizējais spēku samērs, šķiet, ir nelabvēlīgs Mejas valdībai, kam trūkst parlamentārā vairākuma.

Uzstājoties ikgadējā leiboristu kongresā, Stārmers norādīja, ka deputāti, kas partiju pārstāv parlamentā, balsos pret “Breksita” vienošanos, ja tā tiks panākta saskaņā ar Mejas piedāvāto plānu, jo tas neatbilst leiboristu izvirzītajiem “sešiem kritērijiem”, tai skaitā negarantē strādājošo tiesību aizsardzību un nesaglabā piekļuvi Eiropas tirgum.

Viņš uzsvēra, ka gadījumā, ja parlaments “Breksita” vienošanos noraidīs, būs jāizsludina pirmstermiņa vēlēšanas.

“Ja tas nebūs iespējams, mums jābūt citām iespējām,” piebilda Stārmers, norādot, ka vienai no šādām iespējām jābūt atkārtotam “Breksita” referendumam.

Stārmera pieļāvums par atkārtota referenduma rīkošanu, kurš nebija iekļauts iepriekš izplatītajā runas tekstā, izsauca zālē vētrainas ovācijas.

Leiboristu līderis Džeremijs Korbins iepriekš iestājās pret jaunu “Breksita” referendumu, norādot, ka partijai esot jārespektē vēlētāju lēmums.

Lai gan vairums no 500 000 partijas biedru 2016.gadā balsoja par palikšanu ES sastāvā, daudzi no 257 leiboristu deputātiem parlamentā pārstāv tos vēlēšanu apgabalus, kuri atbalstīja izstāšanos no bloka.

Saistītie raksti

Brendans Čailtons, kas pārstāv “Breksita” atbalstītāju grupu “Labour Leave”, brīdina, ka partija zaudēs balsis, ja mēģinās apturēt Lielbritānijas aiziešanu no ES.

Taču “Breksita” sarunām atrodoties faktiskā strupceļā, kamēr līdz nākamā gada 29.martam, kad Apvienotajai Karalistei no bloka jāaiziet, atlicis tikai nedaudz vairāk par pusgadu, uz Korbinu pieaug spiediens no to ierindas biedru puses, kas pieprasa atkārtotu referendumu.

LA.lv
LE
LETA
Pasaulē
Maskavas lidostā sadūmojuma evakuē cilvēkus no lidmašīnas. Ir cietušie
10 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Leiena brīdina no netaisnas izturēšanās pret ES austrumu dalībvalstīm
10 stundas
Raivis Šveicars
Pasaulē
Lielceļa 5G koridorā varēs izmēģināt pašbraucošās mašīnas
17 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Ekonomika
Apstiprināts lielākais ES fondu projekts – Latvijas dzelzceļa elektrifikācija
15 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Latvijā palaists pirmais 5G internets LMT tīklā un iedarbināts pirmais 5G rūteris
47 minūtes
LE
LETA
Latvijā
IKVD min, kur varētu būt notikuši pārkāpumi LU rektora vēlēšanās
2 stundas
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Tiesa Francijā noraida prāmja “Estonia” katastrofas upuru tuvinieku prasību
45 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
VARAM: Rīgas domei būs jāskaidro līgums ar atkritumu apsaimniekotāju “Tīrīga”
1 stunda