×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. maijs, 2017
Drukāt

Leiboristu “pašnāvības vēstule” (2)

Foto - AP/LETAFoto - AP/LETA

“Visu laiku garākā pašnāvības vēstule” – tā britu prese ir nodēvējusi 126 lappuses garo Leiboristu partijas pirmsvēlēšanu programmu, atsaucoties uz leiboristu 1983. gada manifestu, kas gan esot bijis daudz īsāks, taču tam sekoja smagākā partijas sakāve pēckara laikā. Kopš pašvaldību vēlēšanām maijā, kad britu premjeres Terēzas Mejas Konservatīvo partija, dēvēta arī par torijiem, ieguva pamatīgu pārsvaru, pārējās partijas cenšas nākt klajā ar ko īpašu un uzmanību piesaistošu, tādēļ cīņa ārkārtas vēlēšanās solās būt spraiga. 8. jūnijā vēlēšanu iecirkņos tiks ielaisti tikai tie, kuriem ir britu pase, tādēļ leiboristiem tiek prognozēts pamatīgs zaudējums.

Leiboristi paredz celt nodokļus, lai iekasētu papildus 48,6 miljardus mārciņu, gatavojas nacionalizēt dzelzceļu, pastu, ūdensapgādes nozari, arī daļu energoapgādes nozares, kā arī veikt citas izmaiņas. Leiboristiem prognozē pamatīgu sakāvi parlamenta vēlēšanās galvenokārt viņu līdera Džeremija Korbina dēļ, kurš nepārtraukti pamanās iekulties dažādās nepatikšanās. Tā ilgi tika pieminēta “Treingeita”, kur partijas līderis, vēloties kļūt “tuvāks tautai”, pats, sēžot vilcienā uz grīdas, žēlojas par to, ka vilcieni katru dienu ir tik pārpildīti, ka pasažieriem atliek tikai grīda. Publiskotajos vilciena novērošanas kameras ierakstos redzams, kā Korbins kopā ar filmēšanas grupu paiet garām brīvām sēdvietām un beigās apsēžas uz grīdas, kur sāk filmēt. Kad video nofilmēts, tad redzams, ka Korbins pieceļas un netraucēti apsēžas brīvā sēdvietā. Leiboristu vēlēšanu manifests sola gandrīz vai paradīzi zemes virsū, taču lielākā daļa britu vēlētāju nav lētticīgi, tādēļ spēku pārsvars mainījies minimāli, vadību pārliecinoši saglabājot torijiem. Aptauju rezultāti liecina, ka atbalsts konservatīvajiem ir 46%, bet leiboristiem – 30%. Iespējams, pats Džeremijs Korbins nav parēķinājis, ka viņa gada ienākumi – 138 000 mārciņas – arī tiktu aplikti ar maksimālo nodokli (65%), jo apgalvo, ka pats neesot starp turīgajiem. Vai nemaz necer uzvarēt.

Daži ekonomisti leiboristu priekšvēlēšanu programmu ironiski dēvē par “vēstuli Ziemassvētku vecītim”, jo skaidrs, ka šādus tēriņus nevar atļauties pat piektā lielākā ekonomika pasaulē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Neciešu kreisos, bet Korbins ir izņēmums. Viņš man patīk.
    Vienīgais E.s. nu gan Lielbritānijai nevajag.
    __
    Korbinam sliktā tēla radīšana ir viena no līnijām, kur medijiem nevajag ticēt. Vispār jau viņiem pēdējā laikā gandrīz nekam vairs īsti nevar ticēt no sērijas lielā politika.

  2. Pasaules ļaunums – leiboristi ! 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+