×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. augusts, 2012
Drukāt

Leitis priekšsacīkstēs ierindojas 35. vietā un neiekļūst pusfinālā

leitis6

Latvijas vieglatlēts Jānis Leitis sestdien Londonas olimpiskajās spēlēs 400 metru priekšsacīkstēs ierindojās 35. vietā un neiekļuva nākamajā kārtā.

Startējot piektajā no septiņiem skrējieniem Leitis finišēja pēc 46,41 sekundēm, kas skrējienā deva piekto vietu. Sacensību pusfinālā tika katra skrējiena trīs ātrākie un nākamo trīs labāko rezultātu īpašnieki, taču Leitis viņu vidū nebija. Piektajā skrējienā uzvarēja Kriss Brauns no Bahamu salām, kurš finišēja pēc 45,40 sekundēm.

Lai sacensības varētu turpināt otrajā kārtā, vajadzēja skriet 45,61 sekundēs. Priekšsacīkstēs startēja 49 skrējēji.

Leitis atpalika no sava personiskā rekorda (45,88) sekundes, ko viņš jūnija beigās uzrādīja Eiropas čempionātā, un kas ir ar Vjačeslavu Kočerjaginu dalīts Latvijas rekords.

Ātrāko rezultātu priekšsacīkstēs sasniedza Džonatans Borlē no Beļģijas, kurš finišējot pēc 44,43 sekundēm laboja savas valsts rekordu, kurš iepriekš piederēja viņa dvīņubrālim Kevinam.

Otrajā kārtā iekļuva arī ar protēzēm startējošais dienvidafrikānis Oskars Pistoriuss, kurš savā skrējienā bija otrais, finišējot pēc 45,44 sekundēm. Viņš ir pirmais sportists ar amputētām kājām, kurš startējis olimpiskajās spēlēs. Neveiksme piemeklēja 2008. gada Pekinas olimpisko čempionu šajā distancē Lašonu Meritu no ASV, kurš savainojuma dēļ savā skrējienā nefinišēja.

Sestdien sacensības septiņcīņā turpināja arī Laura Ikauniece, kura tāllēkšanā aizlēca 6,13 metrus, par to nopelnot 890 punktus. Pēc piecām disciplīnām viņai ir 4595 punkti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+