Sports
Citi sporta veidi

Lejnieks: Krieviju uzvarējām, pateicoties meiteņu gribasspēkam0


Latvijas Tenisa savienības ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks
Latvijas Tenisa savienības ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks
foto: LETA

Latvijas dāmu tenisa komanda nedēļas nogalē Hantimansijskā pārspēlē par vietu Federāciju kausa otrajā pasaules grupā Krieviju uzvarēja, pateicoties spēlētāju gribasspēkam, uzskata Latvijas Tenisa savienības (LTS) ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas izlase Sibīrijas pilsētā Hantimansijskā pieveica krievietes ar 3-2. Valsts godu šajā cīņā aizstāvēja Aļona Ostapenko, Anastasija Sevastova, Diāna Marcinkēviča un Daniela Vismane.

“Šim duelim gatavojāmies ļoti nopietni gan no savienības, gan spēlētāju puses. Visi apzinājās dueļa nozīmību,” aģentūrai LETA teica Lejnieks. “Tenisistes gribēja pārstāvēt savu valsti un uzvarēt. Tas arī bija iemesls, kāpēc uzveicām Krieviju. Šo panākumu izcīnījām ar savu gribasspēku.”

Latvijas komandai gan duelis neiesākās pārāk sekmīgi, jo pirmajā mačā Sevastova piekāpās Anastasijai Pavļučenkovai.

“Tomēr tik un tā, manuprāt, Sevastova šajā mačā bija labākā spēlētāja laukumā. Arī Aļonai sākums nebija viegls, bet viņa jutās pārliecinoši. Varēja redzēt, ka viņa ir līmeni augstāk par pretiniecēm. Mēs šo uzvaru ļoti gribējām. Grūtos brīžos palīdzēja tieši tas,” vēlreiz komandas cīņassparu uzslavēja Zvejnieks.

Pirmajā dienā Ostapenko pieveica Jekaterinu Makarovu, bet otrajā dienā vienspēlēs abas Latvijas vadošās tenisistes guva uzvaras, nodrošinot panākumu duelī jau pirms dubultspēles. Tajā Marcinkēviča ar Vismani piekāpās Jeļenai Vesņinai un Natālijai Vihļancevai.

Ja pēc vienspēlēm rezultāts būt neizšķirts 2-2, dubultspēlē Ostapenko un Sevastovai, visticamāk, pretī stātos Makarova un Vesņina, kuras ir vienas no vadošajām dubultspēļu speciālistēm pasaulē.

“Mums galvenais bija koncentrēties katram no mačiem. Nebija tā, ka lūdzām meitenēm par katru cenu uzvarēt vienspēles, lai nenāktos aizvadīt dubultspēli,” norādīja Lejnieks.

Kopumā Lejnieks pauda apmierinātību ar Hantimansijskā nodrošinātajiem apstākļiem. Šīs sacensības rīkojuši tie paši cilvēki, kas katru gadu Maskavā organizē ATP un WTA turnīru jeb “Kremļa kausu”.

“Krievi darīja visu iespējamo, lai mēs Hantimansijskā justos labi,” atklāja Zvejnieks.

Pirmdien kļuva zināms, ka vīrusa dēļ prestižajā Štutgartes WTA “Premier” sērijas turnīrā šonedēļ nepiedalīsies Sevastova. Kā sacīja Lejnieks, pirms tam par tenisistes veselību nav bijušas nekādas aizdomas un viss bijis kārtībā.

“Vakar no rīta, kad uzsākām ceļu mājup, nekas par to neliecināja. Pieņemu, ka galapunktā Sevastova secināja, ka šobrīd nav gatava spēlēt augstākajā līmenī, tāpēc nedaudz atpūtīsies, lai sagatavotos turnīriem Madridē un Romā,” pauda Lejnieks.

Latvija Federāciju kausa pasaules grupā atgriezās pēc 24 gadu pārtraukuma. Sākot ar nākamo gadu, abas pasaules grupas, visticamāk, tiks apvienotas vienā lielā grupā, kurā būs planētas 16 labākās komandas, tajā skaitā arī Latvija.

Saistītie raksti

Pašam Lejniekam gan arī vēl nav pat neoficiālas informācijas par to, kāds būs Federāciju kausa formāts, bet viņš piekrita, ka, visticamāk, tā būs liela pasaules grupa ar 16 izlasēm.

“Pamata satraukumam, ka nākotnē Ostapenko un Sevastova varētu nepiedalīties Federāciju kausā, nav nekāda. Viņas pašas izcīnīja iespēju spēlēt pasaules grupā, tāpēc nedomāju, ka viņas negribēs turpināt spēlēt Latvijas izlasē. Jautājumi par to ir lieki,” uzsvēra Lejnieks.

LA.lv