Mobilā versija
Brīdinājums -2.5°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
17. augusts, 2014
Drukāt

Lekcijā apskatīs Dainu skapja prestiža tapšanas vēsturi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 19. augustā plkst. 18 izstādes “Latvieši. Mīti un konteksti” ietvaros Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkas 4. stāva Mazajā zālē notiks filozofijas doktora Toma Ķenča lekcija “Dainu skapis ierāmēts”, vēsta LNB.

Gaidāma bagātīgi ilustrēta lekcija par nacionālās mākslas dzimšanu no tautas gara jeb to, kā tikai simboliski vērtīgs kopīpašums no Dainu skapja lapiņām kļūst par prestižu kolekciju priekšmetu eļļā uz audekla. Sekojot 19./20. gadsimta mijas autoriem un to darbiem, atklāsies jaunrades un kritikas krustpunkti, jaunākās modes vēsmas folkloras, mitoloģijas un vizuālajās interpretācijās, kā ir tiks atgādināts par dažām labi aizmirstām domstarpībām Latvijas kultūras vēsturē.

Toms Ķencis ir folklorists un publicists, kurš 2012. gadā absolvējis Tartu universitāti ar doktora grādu filozofijā. Pētniecisko interešu lokā ir kultūras nacionālisms, zināšanu veidošanās, mākslas vēsture, kino, mitoloģija un maģija.

Izstādē “Latvieši. Mīti un konteksti” izstādīta arī Ivara Drulles instalācija “Dainu skapis” – tā apskatāma Latvijas Nacionālās bibliotēkas 3. stāvā, veidojot simbolisku saiti starp Latvijas Nacionālo bibliotēku kā ekspozīcijas inspirācijas avotu un izstādi Mūkusalas Mākslas salonā.

Izstāde “Latvieši. Mīti un konteksti” Mūkusalas Mākslas salonā un Ivara Drulles instalācija “Dainu skapis” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā skatāms līdz 13. septembrim.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+