Uncategorized

Lekcija „Ķīniešu hieroglifiskā rakstība: estētiskā un praktiskā nozīme” 0

Foto – publicitātes

Kalnciema kvartālā 20. martā 19:00 notiks viena no Latvijas vadošajiem Austrumāzijas pētniekiem Kaspara Eihmaņa otrā lekcija „Ķīniešu hieroglifiskā rakstība: estētiskā un praktiskā nozīme”

Pasaulē nav palicis daudz rakstisko valodu, kas pāris tūkstošu gadu laikā ir kalpojušas par kādas konkrētas kultūras vienojošo elementu, kāda ir ķīniešu hieroglifiskā rakstība. Ķīnzīmju veidošanas strukturālie principi praktiski nav mainījušies vairāk kā divas tūkstošgades, kas mūsdienu ķīniešu valodā runājošajam dod iespēju izlasīt un saprast to, ko uzlūkojušas lasītpratēja acis tālā senatnē. Hieroglifiskā rakstība ir ne tikai pamats īpatnējai pasaules uztverei, kas sakņojas ķīniešu valodas izrunāto skaņu specifikā, bet kalpo arī kā estētiskas baudas objekts, caurstrāvojot dažādas tradicionālās mākslas formas kā dzeju un glezniecību, tā arī pašu rakstīšanas mākslu kā tādu – kaligrāfiju.
lekcija ir iecerēta, lai iepazīstinātu Jūs ar to, kā veidojas ķīniešu zīmes, ar to struktūru un tās iekšējās loģikas principiem, kas pretēji ierastajiem pieņēmumiem ir saprotami arī rietumos mītošajiem alfabēta kultūras pārstāvjiem. Izpratne par ķīniešu hieroglifiskās rakstības vēsturi un tās milzīgo ietekmi uz Āzijas mākslu un mentalitāti ir mēģinājums uz mirkli paraudzīties uz pasauli savādāk – ar lielāku interesi par neierasto.
Lekcijā ir paredzēta arī praktiskā sadaļa, kurā ikvienam būs iespēja vingrināties ķīnzīmju rakstīšanā.
Aicinām pieteikties uz lekciju līdz 18.martam, sūtot savu pieteikumu uz epastu kalnciemaiela@gmail.com. Lekcijas cena 5 LVL.

LA.lv