×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. decembris, 2013
Drukāt

Lekcijā stāstīs par mīlas trīsstūriem un četrstūriem 20.-30.gados

Publicitātes fotoPublicitātes foto

5.decembrī pulksten 17:30 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā mākslas vēsturniece Edvarda Šmite lekcijā stāstīs par slaveniem mākslinieku, literātu, aktieru un citu radošās bohēmas pārstāvju pāriem 1920.-1930.gadu Latvijā un viņu attiecībām. Lekcija tiek organizēta izstādes ”Mīlas četrstūris” ietvaros.

”Latvijā posmu pēc Pirmā pasaules kara raksturo tradicionālo ētisko normu savietojums ar jauniem priekšstatiem par vīrieša un sievietes pienākumiem un tiesībām, par personisko brīvību. Stāsts par dažādajiem “stūriem” – tas būs stāsts par mākslinieku, teātra ļaužu, rakstnieku ceļiem, laimi meklējot. Par pazīstamām un ne tik pazīstamām personībām. Fakti, pieņēmumi un minējumi. Vārdi un uzvārdi atklāsies sarunas laikā,” noslēpumaini bilst Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pārstāve Nataļja Sujunšalijeva.

Lekcija būs par maksu, un tās apmeklētājiem būs iespēja apskatīt arī izstādi ”Mīlas četrstūris” un muzeja pastāvīgo ekspozīciju.

Izstāde ”Mīlas četrstūris” būs apskatāma līdz 2014.gada 1.martam. Viens no izstādes eksponātiem ir Romana Sutas veltītās vēstules Dailes teātra aktrisei Benitai Ozoliņai, kurās viņš atzīstas jūtās. Romana Sutas mīļotā parādās arī viņa 1930. gadu gleznojumos.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+