×
Mobilā versija
+13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
2. decembris, 2013
Drukāt

Lekcija “… un citi trīsstūri vai četrstūri” par slavenību pāriem 1920.–1930. gadu Latvijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 5. decembrī, pulksten 17.30 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (Elizabetes ielā 57a, dz. 26, Rīgā; ieeja caur pagalmu, 5. stāvs) aicina uz tikšanos ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja vecāko speciālisti, mākslas vēsturnieci Edvardu Šmiti, kura šoreiz savā lekcijā “… un citi trīsstūri vai četrstūri” stāstīs par slaveniem mākslinieku, literātu, aktieru un citu radošās bohēmas pārstāvju pāriem 1920.–1930. gadu Latvijā.

Vēlēšanās būt laimīgam, mīlēt un tikt mīlētam ir mūžīga, kamēr cilvēku ceļi uz laimi ir saistīti ar viņu dzīvei atvēlēto laiku. Latvijā posmu pēc Pirmā pasaules kara raksturo tradicionālo ētisko normu savietojums ar jauniem priekšstatiem par vīrieša un sievietes pienākumiem un tiesībām, par personisko brīvību. Pārskatot vecos 20. gadsimta 20.–30. gadu preses materiālus, atklājas, ka privātā telpa jau tolaik tikusi pakļauta svešiem ziņkārīgiem un ne vienmēr labvēlīgiem skatieniem.

Stāsts par dažādajiem “stūriem” – tas būs stāsts par mākslinieku, teātra ļaužu, rakstnieku ceļiem, laimi meklējot. Par pazīstamām un ne tik pazīstamām personībām. Fakti, pieņēmumi un minējumi. Vārdi un uzvārdi atklāsies sarunas laikā.

Dalības maksa: pieaugušiem – LVL 1,50 / EUR 2,13; skolēniem, studentiem, pensionāriem – LVL 0,50 / EUR 0,71.
Lekcijas apmeklētājiem būs iespēja apskatīt arī muzeja pastāvīgo ekspozīciju un izstādi “Mīlas četrstūris”.

Uz lekciju nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni (+371) 67 288800 vai rakstot uz e-pastu sbm@lnmm.lv.
Vietu skaits ir ierobežots.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+