×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
16. septembris, 2013
Drukāt

Lekcijas Ilmāra Blumberga izstādē “Es nemiršu”

Foto - publicititātesFoto - publicititātes

Pazīstamā mākslinieka Ilmāra Blumberga personālizstādes „Es nemiršu” ietvaros 19. un 26. septembrī LNMM izstāžu zāle Arsenāls (Vecrīgā, Torņa ielā 1) rīko divas īpašas lekcijas, kuras ļaus tuvāk iepazīt šo neordināro personību un atklāt meistara daiļradi no negaidīta rakursa.

Mākslas zinātnieces un izstādes kuratores ANITAS VANAGAS lekcija 19. septembrī „Ilmāra Blumberga scenogrāfija” aptvers Ilmāra Blumberga ilgstošo un mērķtiecīgo aktivitāti scenogrāfijas laukā, akcentējot un detalizētāk skatot spilgtākos iestudējumus, analizējot viņa atstāto ietekmi uz teātra mākslas jomu Latvijā, īpaši uzsverot spēles telpas radītāja nozīmību izrādes tapšanā. Stāstījums iekļaus bagātīgu teorētisku un ilustratīvu materiālu.
Oriģinālu ekspozīcijas autora daiļrades interpretāciju 26. septembrī atklās mākslas zinātniece ELITA ANSONE lekcijā „Ilmārs Blumbergs kā dzenbudists”. Lasījums skatīs un izvērsīs lektores rastās konotācijas ar dzenbudisma filozofiju mākslinieka darbos un atsauces uz pieteiktā temata literatūru un idejām. Lekcija atspoguļos ceļu, kurā pamazām par tuvāko sabiedroto mākslas radīšanas procesā kļuva dzenbudisms.
Abu lekciju sākums plkst. 18.00.
Uz lekcijām aicināti visi interesenti! Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.
Dalības maksa: ieejas biļete izstādē (pieaugušiem – LVL 2,50; studentiem, pensionāriem – LVL 1,50).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+