×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
10. septembris, 2013
Drukāt

Lekcijas izstādē „No kara uz mieru. 1940.–1950. gadu mode”.

Foto - publicititātesFoto - publicititātes

Trīs ceturtdienas pēc kārtas – 12., 19. un 26. septembrī – pulksten 17.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Skārņu ielā 10/20, Rīgā) aicina uz lekcijām modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva izstādē „No kara uz mieru. 1940.–1950. gadu mode”.

Lai papildinātu priekšstatu par sabiedrības dzīvesstilu 1940.–1950. gados, iepazīstinātu auditoriju ar slavenu modes namu tā laika piedāvājumiem stila kopšanai un individualitātes izcelšanai, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs piedāvā trīs lekciju ciklu, kas speciāli izveidots sakarā ar muzejā šobrīd skatāmo izstādi „No kara uz mieru. 1940.–1950. gadu mode”. Lekciju temati izvēlēti ar mērķi sniegt dziļāku ieskatu modes attīstības tendencēs, kā arī izgaismot nozīmīgu modes dizaineru un 20. gadsimta vidus kinozvaigžņu vārdus, kuru harizmātiskais personības valdzinājums iedvesmojis vairākas paaudzes.
Katras lekcijas cena: pieaugušiem LVL 2,50; skolēniem, studentiem, pensionāriem LVL 1,50.
Aicināts ikviens interesents! Ieteicama iepriekšēja pieteikšanās pie Agritas Pores, zvanot pa tālruni (+371) 67 830917 vai rakstot uz e-pastu Agrita.Pore@lnmm.lv.
Lekciju programma:
12. septembrī “Laikmeta atspulgi sieviešu apavos: 1940–1959”. Lekcija sniegs kontrastiem bagātu ieskatu sieviešu apavu modes pasaulē un vēstīs par Otrā pasaules kara, pēckara un pirmo padomju okupācijas gadu skarbo notikumu atspulgiem modē, kā arī ieskicēs atbildes uz jautājumu, kas ietekmēja apavu piedāvājumu un dizainu Parīzē, Florencē, Ņujorkā, Rīgā, Cēsīs laika nogrieznī starp 1940. un 1959. gadu. Lekciju lasa mākslas vēsturniece Elīna Kalniņa.
19. septembrī “Modes ikonas 20. gs. 40.–50. gadu kino” Filmu festivāli Kannās un Venēcijā, vienmēr gaidītās Oskara ceremonijas kinozvaigznēm pārvērtās par īstu augstās modes skati, kas raisīja izbrīnu gan ar savu skaistumu un greznību, gan arī ar vērtību, kas mērāma tūkstošos. Slavenības sacentās savā starpā ekstravagancē un krāšņumā, bet kuturjē bija gatavi arvien jauniem pasūtījumiem. Daudzas paaudzes, veidojot savu ģērbšanās stilu un koptēlu, smeļas iedvesmu no kino dīvām. Lekciju lasa kino kritiķe, teorētiķe Dr. art. Dita Rietuma.
26. septembris “Pēckara gadu mode, laikmets un sabiedrība” 1940. gadu beigās un 1950. gados, uzreiz pēc Otrā pasaules kara, sabiedrība vēlējās aizmirst ierobežojumu nastu un vērst savu uzmanību uz kaut ko pilnīgi citu, aizmirstot par politiku un kara gadu nabadzību. Pārticība kļuva par atslēgas vārdu, un tas tika atspoguļots sava laika modē. Lekciju lasa „Stila un modes enciklopēdijas” autore, modes vēstures eksperte, Latvijas Mākslas akadēmijas docente Edīte Parute.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+