×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
30. novembris, 2016
Drukāt

Lekciju cikls vidusskolēniem

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas Stradiņa universitāte

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) uzsākusi lekciju ciklu vidusskolēniem par dažādām sociālo zinātņu un veselības aprūpes tēmām, lai skolēni gūtu ieskatu jomās, kuras var apgūt universitātē.

Ar atklāšanas lekciju “Fotogrāfija un sabiedrība” pagājušajā nedēļā lekciju ciklu ievadīja RSU Komunikācijas studiju katedras docētājs Alnis Stakle. Skolēni lekcijā uzzināja par fotogrāfijas kā medija attīstību un tās neviennozīmīgo saikni ar realitāti. Lekcijas mērķis bija radīt diskusiju par fotogrāfijas kā medija lietojumu pagātnē un mūsdienās, par fotogrāfiju kā pierādījumu, provokāciju un propagandu, kad attēlotie fakti mijas ar neprecīzām interpretācijām un pat apzinātu fikciju. Nākamajā lekcijā “Viedās ierīces un datori – ko tās var nodarīt mūsu veselībai un kas jāievēro” RSU docētājs un Darba drošības un vides veselības institūta vadītājs Ivars Vanadziņš skaidroja, vai viedierīču ietekme uz mūsu veselību ir pārspīlējums vai tomēr realitāte. Ar termogrāfa palīdzību skolēni varēja pārbaudīt, kā šī ietekme izpaužas un izskatās uz pašu ķermeņa.

RSU tematiskās lekcijas notiks reizi mēnesī visa mācību gada garumā, iepazīstinot vidusskolēnus gan ar teorētiskām zināšanām, gan arī ļaujot apgūt praktiskas iemaņas, piedalīties eksperimentos un novērojumos.

Jau pēc Ziemassvētku brīvdienām lekciju cikls atsāksies ar tēmām par mediju un sabiedrisko attiecību darbu, kā arī ieskatu dažādos RSU aktuālos pētījumos.

Visas RSU piedāvātās lekcijas notiek LNB jauniešu telpā “-15+”. Tās ir bezmaksas, un uz tām pieteikties var ikviens interesents gan individuāli, gan kopā ar savu vidusskolas klasi. Lai pieteiktos, jāraksta pa e-pastu anda.simina@lnb.lv vai jāzvana pa tālruni 67806101.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+