Latvijā
Sabiedrība

LELB un Luterāņu baznīca ārpus Latvijas atjauno dialogu0

Publicitātes foto

Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīca (LELB) un Latvijas Evanģēliski luteriskās baznīca ārpus Latvijas (LELBāL) šodien vienojušās atjaunot Sadarbības padomes darbību, aģentūru LETA informēja LELB.

Abu baznīcu virsvaldes šodien tikās, lai pārrunātu aktuālos jautājumus un turpmāko sadarbību.

LELB un LELBĀL vienojās atzīt par spēkā esošiem Kopīgos noteikumus, kurus apstiprinājušas abu baznīcu augstākās lēmējinstitūcijas. Tāpat tās vienojās atjaunot Sadarbības padomes darbību.

“LELB un LELBĀL ir vienas Kristus baznīcas sastāvdaļas un mēs ticam, ka mēs spēsim atrast kopīgu ceļu tajā uzdevumā, ko Kristus mums ir uzticējis,” cer LELB.

Kā ziņots, LELB piedāvāja tās darbību regulējošajā likumā veikt grozījumus, kas paredz noteikt, ka valsts atzīst LELB darbības nepārtrauktību Latvijā un ka LELB ir vienīgā tiesību pārmantotāja luteriskajai baznīcai, kas darbojās Latvijā līdz 1940.gadam.

LELBĀL savukārt iepriekš pauda, ka piedāvātie grozījumi nepamatoti ierobežo baznīcas draudžu pašnoteikšanās tiesības. Kā aģentūru LETA informēja LELBĀL, likumprojekts ir izstrādāts bez konsultācijām ar citām luterāņu baznīcām Latvijā. LELBĀL norādīja, ka patlaban Latvijas teritorijā un ārpus tās darbojas trīs luterāņu baznīcas un to draudzes kā tās LELB pēcteces, kuras darbību pārtrauca Otrais pasaules karš un sekojošā okupācija. Līdz ar to būtu pareizi, ņemot vērā šo vēsturisko procesu, kā arī kristīgus savstarpējas cieņas principus, vienoties par baznīcu līdzvērtīgu sadarbību, nevis netaisni izcelt vienas absolūtu prioritāti, uzskata LELBĀL.

Par minētajiem grozījumiem atbildīgā Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija jūnija sēdē vēl nepieņēma lēmumu. Komisija pie likumprojekta skatīšanas varētu atgriezties, kad Saeimā vasaras laikā varētu notikt kāda ārkārtas sēde.

LA.lv