×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. februāris, 2016
Drukāt

Lelles, šalles, brīnumi – gaida pieteikumus gadatirgum Brīvdabas muzejā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs izsludinājis pieteikšanos Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgum, kas šogad notiks 4. un 5. jūnijā, LA.lv pavēstīja muzeja Izglītības un informācijas nodaļas vadītāja vietniece Līga Miklaševiča.

Pieteikumus no amatniekiem Brīvdabas muzejs gaidīs līdz 21. martam, savukārt pārtikas produktu tirgotāji varēs pieteikties no 17. februāra līdz 31. martam.

Gadatirgus ir plašākais latviešu tautas mākslas darinājumu tirgus, kas notiek reizi gadā tam vispiemērotākajā vietā – Brīvdabas muzejā, šogad 4. un 5. jūnijā.

“Gadatirgū aicinām piedalīties meistarus, kuri darina lietišķās mākslas izstrādājumus, izmantojot un iespaidojoties no mūsu tautas arheoloģiskā un etnogrāfiskā mantojuma. Mēs dodam priekšroku tradicionālo amatu pratējiem: audējiem, rokdarbniekiem, kalējiem, rotkaļiem, ādas un koka izstrādājumu darinātājiem, pinējiem un podniekiem. Darbiem ir jābūt kvalitatīviem un darinātiem no tradicionāliem materiāliem,” atgādina Miklašēviča.

Brīvdabas muzejs iesniegtos dokumentus apkopos līdz 8. aprīlim, bet jauno pretendentu darbus vai arī dalībniekus, kuri kādu gadu subjektīvu iemeslu dēļ izlaiduši dalību gadatirgū, Ekspertu komisija vērtēs 14.-15. aprīlī un paziņos lēmumu līdz 20. aprīlim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+