×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
17. oktobris, 2014
Drukāt

Kā Latvijā veido leļļu garderobi

Foto - Dace DeksneFoto - Dace Deksne

Eiropas profesionālā leļļu mākslas festivāla ietvaros varēja iepazīt vairāku valstu leļļu meistaru rokrakstus. Ne visas rokdarbnieces spētu sacensties ar šiem talantīgajiem leļļiniekiem, taču gūt idejas var pilnīgi noteikti. Garie, tumšie vakari ir īsti piemēroti, lai kopā ar bērniem darinātu rotaļlietas.

Rotaļlietu meistari leļļu sejiņām, arī rokām, kājām un citām ķermeņa daļām izmanto lielākoties profesionālo porcelāna vai fimo masu, kas prasa iemaņas un speciālas ierīces tās apstrādei. Krievijas leļļu mākslas atbalsta fonda “Kukli mira” autore Tatjana Ovčiņņikova strādā ar visiem pieejamiem materiāliem – audumu, adījumiem, filcu u.c. Viņas lelles ir citādas – pavisam plakanas: polsterētais stāvs ir tikai apmēram puscentimetru biezs, tāpēc lelles reljefa virsmu iegūst tikai no apģērba.

Tatjana Ovčiņņikova savu darinājumu garderobi izslīpējusi līdz visniecīgākajai detaļai. Izrādās, liekot lietā dažādus audumus (buklē, trikotāžu, kokvilnu utt.) un variējot ar to struktūru, lelles var interesanti apģērbt. Sirsnību un individualitātes iezīmes rotaļlietām piešķir aizkustinošie adījumi katram tēlam – meiteņu cepurītes ar bumbuli galā, bieza, gara šalle skolmeistaram, filcēti zābaciņi un kurpītes. Ar pogām un izirušām krellēm var iezīmēt leļļu sejas un darināt rotas.

Foto - Dace DeksneFoto - Dace Deksne

Lelle rudenī. Gadalaika īpašo noskaņu akcentē izejmateriālu pasteļtoņi – viss saskaņots brūnā, dzeltenā un oranžā krāsu gammā. Realitātes iespaidu lellei rada oriģinālais tekstilmozaīkas tehnikā šūtais mētelis no auduma gabaliņiem un bruncītis ar mežģīņu maliņu. Katrs var likt lietā savu fantāziju un mājās atrodamos materiālus!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+