×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
9. jūnijs, 2015
Drukāt

Leļļu māksliniecei Inārai Liepai piešķirta “Pandoras balva”

Foto: LETAFoto: LETA

Par ilggadēju ieguldījumu profesionālās leļļu mākslas attīstībā un popularizēšanā Latvijā un pasaulē Latvijas māksliniecei Inārai Liepai piešķirta starptautiska atzinība profesionālajā leļļu mākslā – “Pandoras balva”, aģentūru LETA informēja Leļļu Mākslas muzeja projektu vadītāja Santa Liepa.

Balvas pasniedzēji – Krievijas Kultūras fonds “Kukli Mira” (“Pasaules lelles”) – lielāko Krievijā un pasaulē profesionālo leļļu mākslas izstāžu organizētājs un leļļu mākslas žurnālu un grāmatu izdevējs – katru gadu šai balvai nominē Krievijas un ārvalstu māksliniekus, galeristus, izstāžu organizētājus par “talantu daudzpusību un spilgtu sevis apliecināšanu dažādās mākslas sfērās, kuras saistītas ar profesionālo leļļu mākslu”.

Šogad šai prestižajai balvai tika nominēta māksliniece no Krievijas Natālija Lopusova-Tomskaja, mākslinieks E.J.Teilors no ASV, Latvijas māksliniece Liepa, kā arī vairāki mākslinieki, kuri bija iesnieguši savus darbus konkursam.

Balva Latvijas māksliniecei tika pasniegta par leļļu mākslai veltītajiem 32 gadiem, šīs mākslas attīstīšanu un popularizēšanu Latvijā un pasaulē.

Liepa 1991. gadā Rīgā izveidojusi pirmo autordarbu leļļu un rotaļlietu salonu “Paija”, 2008. gadā – Leļļu Mākslas muzeju. 2012. gadā zaudējot telpas, Liepa spējusi kolekciju ne vien saglabāt, bet arī popularizēt Latvijā un ārpus tās, izveidojot ceļojošo muzeja izstādi “Kofermājiņu ceļojums”. Izstāde eksponēta Latvijas pilsētās Rīgā, Liepājā, Alūksnē, kā arī Igaunijā, Rīgas dienu laikā Maskavā, Vācijā, Nīderlandē, Latvijas Republikas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā Pleskavā un Pečoros un patlaban ir atceļojusi uz Ungurmuižu.

Apbalvojums piešķirts arī par ilggadēju profesionālu sadarbību ar Krievijas kultūras fondu “Kukli Mira”, piedaloties fonda prezidentes Lanas Lettas, fonda valdes locekļu Irīnas Mizinas, Olgas Lakhinas un izpilddirektores Tatjanas Ponomarjovas rīkotajās starptautiskajās izstādēs, nodrošinot augsta profesionālā līmeņa Latvijas leļļu autordarbu mākslas ekspozīciju, un par 2014.gadā Rīgā rīkoto Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivālu, sapulcinot labākos leļļu māksliniekus no 18 Eiropas valstīm.

Balvu pasniegšana notika Sanktpēterburgā 28. maijā.

Liepa 1984. gadā beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju. Viņa ir Latvijas Dizaineru savienības biedre, piedalījusies starptautiskās izstādēs un Kultūras dienās Kubā, Sīrijā, Igaunijā, Lietuvā, Somijā, Azerbaidžānā, Krievijā, Spānijā, Japānā, Vācijā, Nīderlandē. Mākslinieces autordarbi atrodas privātkolekcijās, muzejos un galerijās Austrijā, Polijā, Azerbaidžānā, Maskavā un citās valstīs.

2008. gadā Liepa saņēmusi Rīgas domes balvu “Baltais zvirbulis” par Leļļu mākslas muzeja izveidi Rīgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+