×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. februāris, 2015
Drukāt

Leļļu teātra jauniestudējumā “Slavenie delveri” Makss un Morics paaugušies

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jau no 28. februāra jaunā Leļļu teātra izrādēkrievu valodā “Slavenie delveri…” savus niķus un stiķus rādīs pasaules slavenākie delveri Makss un Morics, kuru tēlos iejutīsies aktieri Rodions Kuzmins un Vladimirs Svoboda, portāls LA.lv uzzināja teātrī.

Teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Anda Dzenīte stāsta, ka iestudējuma varoņi ir jau pieauguši un kļuvuši nedaudz prātīgāki, bet piekrituši skatītājiem izstāstīt savas dzīves neparastākos atgadījumus ar visām no tā izrietošajām sekām. Aktieri stāstīs un rādīs puišeļu nedarbus gan ar leļļu, gan citu rekvizītu palīdzību. Izrādi pēc Vilhelma Buša darba “Makss un Morics” motīviem krievu trupā iestudē režisors Edgars Kaufelds.

Latvijas Leļļu teātrī Maksa un Morica piedzīvojumi krievu valodā tiks inscenēti pirmo reizi. Latviski Buša ilustrēto stāstu (komiksu) dzejā līdz šim iestudējusi leģendārā režisore Tīna Hercberga, bet 2014. gadā – jaunais režisors un aktieris Edgars Kaufelds.

Edgaram Kaufeldam šis būs piektais iestudējums Leļļu teātrī. Izrādes veidotāji ir arī māksliniece Ieva Ozoliņa, scenogrāfs Uģis Bērziņš un mūziķis, grupas “Dzelzs Vilks” solists Juris Kaukulis.

Režisors uzsver: “Stāstu par Maksu un Moricu es neuztveru kā didaktisku un pamācošu. Manuprāt, tā autors patiesībā vairāk simpatizē abiem nerātņiem, tādēļ izrāde būs kā pieaugušā Maksa un Morica atskats uz paveiktajiem nedarbiem ar savu tiesu fantāzijas un izpušķojumiem.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+