Kultūra
Teātris un kino

Leļļu teātrī Bruņinieks, kuram sāpēja zobi 16

Publicitātes foto

Latvijas Leļļu teātra Mazajā zālē skatāms Sergeja Timofejeva stāsts “Bruņinieks, kuram sāpēja zobi” Edgara Kaufelda režijā. Izrādē cīņā ar saldumkāri, zobusāpēm, redzamiem un neredzamiem ienaidniekiem Jautrais Mēness Bruņinieks aicinās iesaistīties ģimenes ar bērniem no četru gadu vecuma.

Stāsts ir par Bruņinieku, kuram tāpat kā daudziem cilvēkiem ļoti garšo konfektes. Kādu reizi viņš aizraujas un apēd ļoti daudz brīnišķīgo kārumu. Pavisam negaidot, viņu piemeklē zobu sāpes. Kā jau īstens Bruņinieks viņš ir pieradis stāties pretī savam pretiniekam un uz cirtienu atbildēt ar cirtienu. Bet te sāp viņa paša zobi. Kas būs viņa pretinieks šajā cīņā? Meklējot dažādus risinājumus šai situācijai, Bruņinieks pierāda savu cēlumu un nezaudē drosmi, lai gūtu varoņa cienīgu rezultātu. “Šajā stāstā man būtiskais šķiet tas, ka galvenais varonis notikumu gaitā piedzīvo personības izmaiņas. No egocentriska patērētāja viņš kļūst par radītāju, par tādu personu, kuras prioritāte vairs nav patērēt pasaules labumus, bet gan pašam radīt vērtīgas lietas un kļūt noderīgam citiem. Skatuves telpu esam gatavojuši no dažādiem priekšmetiem un objektiem, kas veido radošu, mainīgu un iztēli rosinošu vidi,” saka režisors E. Kaufelds.

Aktieri Baiba Vanaga un Artūrs Putniņš pasaku stāstīs nosacītā cirka stilistikā, apdzīvojot skatuvi un iedzīvinot priekšmetus – līdzīgi kā bērns spēlējoties prot iedzīvināt visu, ko atrod pa rokai. Aktieri ar asprātību, pasakām raksturīgo vieglumu un no dažādiem priekšmetiem veidotām lellēm runā par bērniem aktuālām tēmām – lielo saldummīlestību un nespēju to kontrolēt, kas rezultējas nelāgās sekās. Kopā ar Bruņinieku skatītāji dosies cīņā pret konfektēm, saņems drosmi apmeklēt zobārstu un nonāks pie atklāsmes, ka ne vienmēr visās nebūšanās vainojams kāds cits.

Jaunā izrāde būs interesenta bērniem jau no četru gadu vecuma, bet arī vecākiem būs ko padomāt. E. Kaufelds un aktieri to veido kopā ar mākslinieci Rūtu Briedi un folkroka grupas “Iļģi” mūziķiem Ilgu Reiznieci un Māri Muktupāvelu.

LA.lv