Mobilā versija
Brīdinājums +19.0°C
Rodrigo, Rauls
Pirmdiena, 25. septembris, 2017
25. februāris, 2014
Drukāt

Leļļu teātrī draiskosies Makss un Morics

Foto - LETAFoto - LETA

Morica lomas atveidotājs Daumants Švampe izrādē "Makss un Morics" Leļļu teātrī.

Jau 1. martā Latvijas Leļļu teātrī gaidāma pirmizrāde, kurā savus niķus un stiķus izstrādās pasaules slavenākie delveri Makss un Morics, liecina informācija teātra mājaslapā.

Iestudējuma varoņi ir jau pieauguši un kļuvuši nedaudz prātīgāki, bet piekrituši izstāstīt savas dzīves neparastākos atgadījumus. Draiskuļu tēlos iejutīsies aktieri Artūrs Putniņš un Daumants Švampe, kuri stāstīs un rādīs puišeļu nedarbus gan ar leļļu, gan citu rekvizītu palīdzību, kā arī īpaši izrādei apguvuši jaunas prasmes. Izrāde tiek veidota, respektējot Vilhelma Buša oriģinālo darbu, tā kompozīciju un ilustrācijas.

Maksa un Morica piedzīvojumi Latvijas Leļļu teātrī tiks inscenēti jau piekto reizi. Līdz šim Buša ilustrēto stāstu (komiksu) dzejā Leļļu teātrī iestudējusi leģendārā režisore Tīna Hercberga tandēmā ar ne mazāk leģendāro mākslinieku Pāvilu Šenhofu un komponistu Gunāru Rozenbergu. Galvenie varoņi runājuši aktrišu Velta Skurstenes, Zentas Lēpes, Daces Skadiņas, Astrīdas Pērkones, Silvijas Biteres, Vijas Blūzmas, Audras Pētersones un Santas Didžus balsīs.

Leļļu teātra aktierim, režisoram Edgaram Kaufeldam šis būs ceturtais iestudējums Leļļu teātrī. Savā radošajā komandā viņš ieaicinājis arī mākslinieci Ievu Ozoliņu, ar kuru kopā 2012. gadā iestudēta izrāde “Jampadracis Ziemassvētkos”, scenogrāfu Uģi Bērziņu, kurš veidojis ne vienu vien leļļu izrāžu skatuvisko ietērpu, kā arī mūziķi, grupas “Dzelzs Vilks” solistu Juri Kaukuli, kurš jau daudzu gadu garumā sadarbojas ar skatuves mākslas pārstāvjiem.

Režisors uzsver: “Stāstu par Maksu un Moricu es neuztveru kā didaktisku un pamācošu. Manuprāt, tā autors patiesībā vairāk simpatizē abiem nerātņiem, tādēļ izrāde būs kā pieaugušā Maksa un Morica atskats uz paveiktajiem nedarbiem ar savu tiesu fantāzijas un izpušķojumiem.”

Mēģinājums skatīt stāstu citā griezumā un ārpus pieņemtā rāmja lielā mērā noteicis mākslinieku un komponista izvēli. “Ar Ievu kopā strādājām pie “Jampadrača Ziemassvētkos” un jau tad sapratu, ka man viņa patīk kā personība – brīvi domājoša multimāksliniece. Juris Kaukulis arī ir cilvēks ar plašu domāšanu, kam nepatīk ievērot “rāmjus”. Savukārt scenogrāfs Uģis Bērziņš ilgstošajā sadarbībā ar mūsu teātri ir parādījis, ka lieliski izjūt leļļu teātra skatuves specifiku un nianses,” stāsta režisors.

Pievienot komentāru

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no Īrijas (6)Par Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+