×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. marts, 2015
Drukāt

Leļļu teātrī jauna muzikāla izrāde pēc Stārastes pasakas motīviem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pavisam drīz, 22. martā, Latvijas Leļļu teātrī gaidāma pirmizrāde – jaunajā muzikālajā izrādē “Kas notiek Dižmežā?” skatītājus priecēs iemīļotās latviešu pasaku rakstnieces un ilustratores Margaritas Stārastes rūķi, laumiņas un citi brīnumaini tēli, portālam LA.lv pavēstīja teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Anda Dzenīte.

Izrāde domāta teātra jaunākajiem skatītājiem – bērniem no trīs gadu vecuma, tāpēc ņemts vērā no vecākiem bieži dzirdētais lūgums veidot klasisku leļļu izrādi, kurā uz skatuves redzamas tikai lelles. To balsīs būs iespējams atpazīt izrādes aktierus: Danu Lāci, Santu Didžus, Daci Vītolu, Silviju Biteri, Anriju Sirmo, Artūru Putniņu, Miķeli Žideļūnu un Pēteri Galviņu.

Ideja par M. Stārastes darba “Kas notiek Dižmežā?” iestudēšanu izrādes režisoram Mārim Koristinam radās 2014. gada sākumā, kad tika atzīmēta rakstnieces simtā dzimšanas diena. Tā ir vēlme godināt Stārastes piemiņu un apliecināt viņas pasakām piemītošo nemainīgo vērtību – vienkāršos, sirsnīgos sižetus, kā arī pamatuzstādījumu – labais vienmēr uzvar ļauno, – stāsta Dzenīte.

Izrādes vizuālais risinājums balstās uz Stārastes ilustrācijām – nekļūdīgi atpazīstamajiem zīmējumiem, ko izrādes veidolā palīdzējusi pārvērst māksliniece Anita Znutiņa-Šēve. Teātra darbnīcās iestudējumam leļļu meistari radījuši ap 30 trostu lelles. Izrādes muzikālo pavadījumu komponējis Silvestrs Zemgals, kura mūzika līdz šim bijusi dzirdama Leļļu teātra izrādēs “Pavasara atmoda” un “Brēmenes muzikanti”.

Šobrīd Leļļu teātra repertuārā ir divas izrādes, kas veidotas pēc Stārastes darbu motīviem: “Rūķis – sveču lējējs” (2011. g.) un “Ziemas pasaka” par piparkūku vīriņu Kraukšķīti, kas tiek rādīta jau no 2003. gada un vēl joprojām ir viena no skatītāju iemīļotākajām Ziemassvētku izrādēm, piebilst Dzenīte.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+