×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. septembris, 2015
Drukāt

Leļļu teātrī pirmizrādi piedzīvos “Neglītais pīlēns”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jau 3. oktobrī pirmizrādi Leļļu teātrī piedzīvos Dmitrija Petrenko iestudējums “neglītais pīlēns” latviešu trupā, portālam LA.lv pastāstīja teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Anda Dzenīte.

“Neglītais pīlēns” Latvijas Leļļu teātra krievu trupā pirmizrādi piedzīvoja šā gada 14. februārī, un tā jau izpelnījusies gan skatītāju pozitīvas atsauksmes, gan kritiķu uzslavu, par ko liecina nominēšana “Spēlmaņu nakts” balvai kategorijā “Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem”.

Dzenīte atgādina, ka Latvijas Leļļu teātra repertuārā bērnu literatūras klasika vienmēr ieņēmusi nozīmīgu vietu – tai skaitā arī tādi dāņu pasaku meistara Hansa Kristiana Andersena darbi kā “Īkstīte”, “Sniega karaliene” un “Meitene ar sērkociņiem”. 1843. gadā publicētā literārā pasaka par mazo, vientuļo pīlēnu, kurš patiesībā nemaz nebija pīlēns, bet gan gulbis, ir daudzu paaudžu iemīļota lasāmviela. Tā tikusi adaptēta gan dažādos mūzikas žanros, gan animācijā, gan arī teātrī citviet pasaulē, taču Latvijas Leļļu teātrī Petrenko versija ir pirmā.

“Neglītais pīlēns” ir Dmitrija Petrenko, tēlnieces Lienes Mackus (scenogrāfija un lelles), Monpeljē arhitektūras skolas studenta Gata Grāvera (mūzika) un dramaturga Matīsa Gricmaņa kopdarbs. Iestudējumā piedalīsies aktieri Santa Didžus, Arnita Jaunzeme un Miķelis Žideļūns. Lai arī darbs skatuves gaismu ieraudzījis jau krievu aktieru izpildījumā, “šī tomēr būs jau cita izrāde”, atzīst režisors.

Sadarbībā ar mākslinieci Lieni Mackus režisors atradis skatuvisko risinājumu, kas palīdz bērniem (izrāde domāta skatītājiem no triju gadu vecuma) uztvert izrādes tēmu. Iestudējuma lelles – objekti atgādina baltas skulptūras, un to uzdevums ir rosināt bērnu un arī viņu vecāku iztēli – lai stāsts risinās katram savs un katram par sevi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+