×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
1. marts, 2013
Drukāt

Leļļu teātrī pirmo reizi lelles no koka un metāla

foto - Letafoto - Leta

Latvijas Leļļu teātrī martā gaidāmas divas pirmizrādes – “Ronja – laupītāja meita” un “Trakulīte sandalīte”, informēja Leļļu teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Anda Dzenīte.

Astrīdas Lindgrēnes 1981. gadā tapušā darba “Ronja – laupītāja meita” pirmizrāde iecerēta 8. martā teātra Lielajā zālē. Iestudējums paredzēts skolas vecuma bērniem.

“Tas nebūs nekāds laupītāju gabals. Jā tur ir piedzīvojumi, laupītāji, teiksmaini radījumi un briesmas, kuras uzglūn no katra stūra, bet tas, ko gribu parādīt es, ir mīlestības varenais spēks. Tas būs stāsts par attiecībām,” uzsvēra izrādes režisors Valdis Pavlovskis.

Režisora un aktieru darbs, veidojot šo izrādi, ir paplašināts ārpus pazīstamajiem paņēmieniem, jo pirmo reizi izrādes lelles veidotas nevis no ierastiem materiāliem, bet gan no metāla un koka, arī to vadīšanas principi atšķiras, paskaidroja teātrī.

Lelles radījusi māksliniece Ilze Vītoliņa, scenogrāfiju – Kristaps Skulte. Izrādes mūzikas autors ir komponists Kristaps Krievkalns, kura radītās dziesmas un oriģinālā mūzika skanēs gan ierakstā, gan dzīvo instrumentu izpildījumā. Dziesmu tekstu autors ir izrādes režisors Pavlovskis.

Izrādē piedalās aktieri Dana Lāce, Anrijs Sirmais, Santa Didžus, Miķelis Žideļūns, Lienīte Osipova, Daumants Švampe, Artūrs Putniņš, kā arī Valdis Vanags.

Savukārt izrāde “Trakulīte sandalīte”, kuras pamatā ir dzejnieces Māras Cielēnas dzejoļi no krājumiem “Trakulīte sandalīte” un “Krupītes kurpītes”, pie teātra vismazākajiem skatītājiem nonāks 16. martā.

Teātris norāda, ka tā ir izrāde bērniem no divu gadu vecuma, ar kuru var sākt teātra iepazīšanu.

Izrādi iestudējusi režisore Vija Blūzma, māksliniece ir Anita Znutiņa-Šēve. Savukārt mūziku izrādei komponējis Uģis Vītiņš.

“Šāda vecuma auditorija taču ir unikāla! Vēl “tīra” savā uztverē.. tādēļ man arī likās, ka vairāk jāpiedomā pie katras skaņas rakstura un izmantojamā instrumenta,” pastāstīja komponists.

Cielēnas dzejoļi vēsta par bērniem un vecākiem pazīstamām ikdienas situācijām un rosina rotaļīgā veidā tikt galā gan ar slapjiem cimdiem un pazaudētām šallēm, gan ar netīrām mutēm un citiem līdzīgiem gadījumiem. Tie veiksmīgi apvieno dzeju un sadzīvi. Tie ir īsi, viegli uztverami un emocionāli – ļoti piemēroti gan bērnu valodas attīstīšanai, gan priekšā lasīšanai pirms miega, norādīja teātrī.

Izrādē darbojas aktieri Dace Vītola un Edgars Kaufelds.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+