×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
30. aprīlis, 2014
Drukāt

Leļļu teātrī pozitīvs stāsts – “Slavenais pīlēns Tims”


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Leļļu teātrī pirmizrādi piedzīvojusi izrāde “Slavenais pīlēns Tims”, kas stāsta par ziņkārīgā, drosmīgā, mazā pīlēna Tima bērnību, kad tiek iepazīta lielā pasaule – tur aiz augstās sētas.

Ievērojamās angļu rakstnieces Enidas Blaitonas nebēdnīgā Tima nedarbus un varoņdarbus režisors Māris Koristins iestudē kā klasisku širmja izrādi ar lellēm. Mazs, nebēdnīgs pīlēns, kurš izmanto katru izdevību, lai sastrādātu nedarbus, vai tomēr savas nelielās pasaules īstens varonis, kurš uzdrīkstas būt drosmīgs, taisnīgs un patiess, nebaidoties tādēļ iekulties nepatikšanās? Slavenais pīlēns Tims nāk no visai parastas pīļu ģimenes, kas dzīvo visai ierastā mājdzīvnieku sabiedrībā ar savu ikdienu, paražām, tenkām un attiecībām. Taču Tima ziņkāre un dzīvesprieks ir spēcīgāks par mātes aizliegumiem – tā var nokļūt gan jautros, gan visai bīstamos piedzīvojumos. Kurš no tiem izkulsies ar veselu, bet kurš ar apskādētu ādu? “Tims vēl joprojām ir aktuāls. Kāpēc? Varbūt tāpēc, ka izrāde ir par dzīves skaistāko laiku – pīļu bērnu, kaķu bērnu rāpšanos ārā no savas ierastās, drošās vides un plašās pasaules iepazīšana. Nekādu nedarbu nav! Katram ir jāpieļauj savas kļūdas. Ir taču grūti noticēt, ka sveces liesmiņa apdedzinās mazo pirkstiņu, kamēr pats neesi pārbaudījis,” tā Timu raksturo režisors M. Koristins.

Režisors ir pārliecināts, ka pīlēns Tims ir īsts pozitīvais varonis. “Viņš prot draudzēties. Un katrs neatkarīgi no vecuma taču vēlas sev īstu draugu, uz ko var paļauties. Viņš ir arī drosmīgs, jo aizstāv savu ģimeni – māmiņu, brālīšus un māsiņas.”

Cilvēka dzīvē pirmie septiņi gadi ir tie jaukākie, no skolas laika sākas darbs. Šī luga ir tieši par šo jauko brīdi. Īsti bailes vēl nepazīst un pasauli iepazīst tā, kā māk. Viens pozitīvs, gaišs stāsts.

Leļļu stāsts par slaveno pīlēnu Timu gaidīs skatītājus no divu gadu vecuma. Izrādes scenogrāfiju darinājis mākslinieks Gedimins Kotello un iestudējumā skanēs komponista Uģa Vītiņa dziesmas ar Dainas Strelēvicas dziesmu vārdiem. Izrādē piedalīsies aktieri: Santa Didžus, Ance Muižniece, Lienīte Osipova, Audra Pētersone, Anrijs Sirmais, Edgars Kaufelds, Dace Vītola, Miķelis Žideļūns.

Varbūt noder!!


Lomās – Santa Didžus, Ance Muižniece, Lienīte Osipova, Audra Pētersone, Anrijs Sirmais, Edgars Kaufelds, Dace Vītola, Miķelis Žideļūns

Režisors – Māris Koristins

Komponists – Uģis Vītiņš

Mākslinieks – Gedimins Kotello

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+