Kultūra
Teātris un kino

Leļļu teātrim šosezon 11 jaunas izrādes, arī neparasts “Zelta zirgs” 16

Publicitātes foto

Latvijas Leļļu teātris atklājis sezonu ar vēsti, ka jaunajā sezonā gaidāmi vismaz 11 jauniestudējumi abās teātra trupās, repertuāru papildinot gan ar teātra štata režisoru, gan pašmāju un ārzemju viesrežisoru darbiem.

Teātra galvenais režisors Ģirts Šolis stāsta, ka jau 2. augustā sākas mēģinājumi pie trim jaunām izrādēm, kuru pirmizrādes paredzētas septembrī un oktobrī. Pats Šolis strādā pie latviešu autores Evijas Gulbes bērnu stāstiņu “Koko un Riko” iestudējuma, kam pirmizrāde gaidāma 10. septembrī, Laura Čaupale iestudēs Eno Rauda “Naksitrallīšus”, kam pirmizrāde paredzēta 6. oktobrī, savukārt krievu trupa sezonu uzsāks ar Antuāna de Sent-Ekziperī pasaules literatūras pērles “Mazais princis” iestudējumu Vijas Blūzmas režijā.

“Ar nepacietību gaidām arī divus ļoti neparastus iestudējumus pieaugušo un jauniešu auditorijai – nīderlandiešu režisora Dudas Paivas iestudēto “Zelta zirgu” un šveiciešu režisora Dāvida Džovanzanas veidoto “Romeo un Džuljeta”, kas noteikti nebūs klasiskas šo darbu interpretācijas. Tā kā darba mums netrūks, aktieri būs noslogoti, savukārt skatītājus gaida daudz kas jauns un interesants,” stāsta Ģirts Šolis.

Teātrī vēl pēdējās dienas rit intensīvi remontdarbi, jo no 5. augusta, kad durvis tiks vērtas arī skatītājiem, jaunā veidolā tos sagaidīs 1. stāva telpas. Teātra garderobes un tualešu daļa vasarā piedzīvojusi pamatīgas pārvērtības, kļūstot gan vizuāli, gan funkcionāli patīkamākas mazajiem un lielajiem skatītājiem. Telpu tehnisko un vizuālo risinājumu veidojis dizaina birojs H2E un dizainere Ingūna Elere.

LA.lv