×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
13. maijs, 2015
Drukāt

Leļļu teātris iestudējis “Alises piedzīvojumus Brīnumzemē”

Foto: Vadims StraumeFoto: Vadims Straume

Leļļu teātra jaunajā iestudējumā, ko pēc Luisa Kerola darba “Alises piedzīvojumi Brīnumzemē” motīviem veido režisors Edgars Kaufelds, būs sastopami brīnumi, mīklainas parādības un dulli personāži, LA.lv uzzināja teātrī.

Paverot Leļļu teātra priekškaru, Alise nokļūst Brīnumzemē, kur sastopas ar neizskaidrojamām parādībām, trikiem un Brīnumzemes pasaules iemītniekiem. Baltais Trusis, smaidīgais Češīras kaķis, Cepurnieks, Hercogiene un citi tēli ierauj Alisi notikumu virpulī, kas skatītājiem liks domāt par to, vai brīnumi tiešām notiek vien pasakās, vai ik uz soļa, un atliek tos tikai pamanīt.

Izrādi Edgars Kaufelds radījis kopā ar mākslinieci Rūtu Briedi, scenogrāfi Lieni Pavlovsku un komponistu Jēkabu Nīmani. Izrādē piedalās kolorīts Leļļu teātra aktieru ansamblis: Dace Vītola, Dana Lāce, Anrijs Sirmais, Pēteris Šogolovs, Artūrs Putniņš, Miķelis Žideļūns un Vladimirs Svoboda. Savukārt Alises lomu iestudējumā atveido daudzsološā Latvijas Kultūras akadēmijas teātra aktieru 4.kursa studente Ilze Āboltiņa. Brīnumzemi, kurā laikam un telpai zūd robežas, māksliniece un scenogrāfe veidojušas ar stilizētu zvēru tēlu, grotesku kostīmu un deformētas skatuves telpas palīdzību. Īpašo, Leļļu teātrim projektēto skatuvi scenogrāfe padarījusi par bezgalīgu, neierobežotu lauku Alises piedzīvojumiem. Gan Rūtai Briedei, kura darbojusies ilustrācijā un scenogrāfijā, gan scenogrāfei Lienei Pavlovskai, izrāde ir debija leļļu teātrī.

Savu debiju Leļļu teātrī pieteicis arī komponists Jēkabs Nīmanis, kura mūziku jaunajai izrādei iedvesmojušas 20. gadsimta avangarda komponistu kompozīcijas tehnikas, kas atradās tālu no ikdienišķā un pierastā.

“Alise Brīnumzemē” būs Latvijas Leļļu teātra 70. jubilejas sezonas pēdējais jauniestudējums. Pirmizrāde notiks 17. maijā plkst. 15. Biļetes uz izrādi iegādājamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, internetā un Leļļu teātra kasē. Vairāk informācijas www.lelluteatris.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+