×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. aprīlis, 2013
Drukāt

Leļļu teātris piedalīsies 12.starptautiskajā teātra festivālā “Carj-skazka” Novgorodā

foto - Letafoto - Leta

Latvijas Leļļu teātra pārstāvji piedalīsies 12.starptautiskajā teātra festivālā “Carj-skazka” (“Kingfestival”) Novgorodā, Krievijā, ka sāksies ceturtdien, aģentūrai BNS pavēstīja Latvijas Leļļu teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Anda Dzenīte.

Uz Novgorodu devusies Leļļu teātra galvenā režisore Vija Blūzma, māksliniece inscenētāja Anita Znutiņa-Šēve un aktieris, režisors Edgars Kaufelds.

Blūzma kopā ar kolēģiem no citām valstīm strādās žūrijā, savukārt Znutiņa-Šēve un Kaufelds cer smelties jaunus iespaidus, iedvesmu, kā arī uzzināt citu valstu teātru jaunākās tendences un attīstības virzienus.

Festivālu no 25. līdz 29. aprīlim rīko Novgorodas bērnu un jaunatnes teātris “Malij”, un tā programma norisināsies paralēli uz trim skatuvēm. Tas notiek kopš 1992. gada reizi divos gados un apkopo labākos Krievijas, Eiropas un Āzijas teātru iestudējumus dramatiskā teātra, mūsdienu horeogrāfijas un leļļu teātru žanros. Šogad festivāla tēma ir “mitoloģiskais repertuārs teātros”, un to atspoguļos iestudējumi visu vecumu skatītājiem.

Piecu festivāla dienu laikā būs iespēja noskatīties 23 izrādes, kuras rādīs kolektīvi no 14 valstīm – Krievijas, Dānijas, Japānas, Turcijas, Francijas, Beļģijas, Polijas, Bulgārijas, Ungārijas, Lielbritānijas, Šveices, Lietuvas, Čehijas un Spānijas. Novgorodu apmeklēs arī citu festivālu pārstāvji no Dienvidkorejas, Somijas, Austrijas, Latvijas, Vācijas, Lihtenšteinas, Serbijas, Igaunijas un Spānijas.

Latvijas Leļļu teātris festivālā “Carj-skazka”” piedalās jau kopš 2003. gada. 2007. gadā starptautiskās žūrijas balvu par labāko izrādi jaunākā vecuma bērniem ieguva Leļļu teātra iestudējums “Ezītis miglā”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+