EPA/LETA

Lēmaņa vīri līdzvērtīgi runā ar ASV izlasi 0

ASV vīriešu basketbola izlase, sastopoties ar vēl nepieredzētu pretestību Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, apakšgrupas mačā aizraujošā cīņā ar 98:88 (29:29, 20:25, 21:13, 28:21) trešdien uzvarēja Austrāliju, ko vada latviešu izcelsmes austrāliešu treneris Andrejs Lēmanis.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191

ASV basketbolisti olimpiskajos turnīros nu izcīnījuši 20 uzvaras pēc kārtas.
ASV izlases sastāvā rezultatīvu maču aizvadīja latvieša Kristapa Porziņģa komandas biedrs Ņujorkas “Knicks” vienībā Karmelo Entonijs, kurš grozā raidīja deviņus tālmetienus un kopumā guva 31 punktu, turklāt viņa kontā arī astoņas atlēkušās bumbas. Tik veiksmīgs sniegums ļāva šim basketbolistam kļūt par visu laiku rezultatīvāko ASV valstsvienības spēlētāju olimpiskajos turnīros. Vēl ASV labā 19 punktus sameta Kairijs Ērvins.
Tikmēr Austrālijas labā 30 punktus guva Petijs Mailss.

ASV izlase šo maču sāka ar diviem precīziem Entonija tālmetieniem un 6:0 izrāvienu, taču Austrālijas izlase spēja rast pretargumentus. Spēles pirmā daļa aizritēja aizraujošā un rezultatīvā basketbolā no abu vienību puses, turklāt pretinieki amerikāņiem radīja ne mazums problēmu, kas Austrālijai pēc pirmā puslaika ļāva atrasties vadībā ar 54:49.
Savukārt otrajā puslaikā cīņa bija saspringtāka un vairs nebija tik rezultatīva, bet tā sākumā ASV veica 9:0 izrāvienu un pārņēma vadību ar 58:54. Arī pēc šāda notikumu pavērsiena Austrālijas spēlētāji nesalūza un neļāva sāncenšiem atrauties. Amerikāņi sekmīgi spēlēja ceturtajā ceturksnī un pēc Entonija tālmetiena izvirzījās vadībā ar 83:76.
Divas minūtes līdz pamatlaika beigām Austrālija pietuvojās līdz 86:90, tomēr pēc tam vairākās epizodēs sekmīgāk nospēlēja amerikāņi, kuri uzvaru noveda līdz galam.

Pašlaik 47 gadus vecais Lēmanis par Austrālijas izlases treneri tika apstiprināts 2013.gada aprīlī, bet līdz tam viņš bija valstsvienības galvenā trenera Breta Brauna palīgs.
Kā Austrālijas izlases galvenā trenera palīgs Lēmanis piedalījās 2010.gada pasaules čempionātā un 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs. Savukārt 2014.gada Pasaules kausā Austrālija Lēmaņa vadībā ierindojās 12.vietā.
Lēmaņa vecāki Latviju pameta Otrā pasaules kara laikā, sākotnēji bēgot uz Vāciju, bet vēlāk pārceļoties uz Austrāliju. Pats Lēmanis piedzima un izauga Melburnā, bet kādā 2008.gada intervijā izteicies, ka nekad nav apciemojis savu vecāku dzimteni.

Savukārt A apakšgrupas pastarīšu mačā Venecuēlas izlase trešdien ar 72:68 (25:13, 13:22, 13:15, 21:18) uzvarēja Ķīnu.
Venecuēlas labā 16 punktus šajā mačā guva Nestors Kolmenaress, kamēr Ķīnai ar 18 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām izcēlās Dzjaņliaņs Ji.

Tonijs Pārkers trešdien nodrošināja Francijas vīriešu basketbola izlasei dramatisku uzvaru Riodežaneiro olimpisko spēļu turnīrā pār Serbiju. Francija guva uzvaru ar 76:75 (26:17, 14:19, 17:24, 19:25).
Uzvarētāju sastāvā rezultatīvākais bija Nando de Kolo, kurš sameta 22 punktus, kamēr 12 pievienoja Žofrē Loverņs. Savukārt Pārkers iemeta tikai sešus punktus. Tikmēr Serbijai ar 16 punktiem izcēlās Miroslavs Raduljica.
Noslēdzošajā ceturksnī vadībā izvirzījās Serbija, bet, sākoties pēdējai minūtei, serbiem bija viena punkta pārsvars – 75:74. Tomēr uzvaru Francijai 31 sekundi pirms pamatlaika beigām ar divpunktu metienu atnesa Pārkers.

A apakšgrupas galvgalī ar trim uzvarām trīs spēlēs atrodas ASV, kam ar diviem panākumiem seko Austrālija un Francija. Viena uzvara trīs spēlēs ir Serbijai un Venecuēlai, kamēr Ķīna zaudējusi visās trijās cīņās.

Savukārt B apakšgrupas kopvērtējumā vadībā ar divām uzvarām divos mačos atrodas Lietuva un Argentīna, kamēr pa vienam panākumam guvušas Brazīlija un Horvātija. Savukārt Spānija un Nigērija zaudējušas abās aizvadītajās spēlēs.
Olimpiskajā turnīrā 12 komandas sadalītas divās apakšgrupās pa sešām katrā. Katras grupas četras labākās izlases sasniegs ceturtdaļfinālu.