Mobilā versija
Brīdinājums -7.8°C
Tenis, Dravis
Trešdiena, 17. janvāris, 2018
6. oktobris, 2016
Drukāt

Lemberga krimināllietā liecības sāks sniegt Anrijs Lembergs (1)

Apsūdzētais Ventspils mēra dēls Anrijs LembergsApsūdzētais Ventspils mēra dēls Anrijs Lembergs

Foto - LETA

Šodien plkst.10 Rīgas apgabaltiesā tā dēvētajā Ventspils mēra Aivara Lemberga (“Latvijai un Ventspilij”) krimināllietā liecības sāks sniegt viņa dēls Anrijs Lembergs.

Kā aģentūru BNS iepriekš informēja tiesas preses sekretārs Raimonds Ločmelis, tiesa vakar pabeidza apsūdzētā Anša Sormuļa pirmstiesas izmeklēšanā sniegto liecību nolasīšanu, taču apsūdzētais vēlējās papildināt savas liecības, bet viņš nebija tam gatavs. Lai šī iemesla dēļ nenovilcinātu lietas izskatīšanu, šodien plānots sākt uzklausīt apsūdzētā Anrija Lemberga liecības.

Jūnija beigās prokurori pabeidza lasīt apsūdzības grozījumus šajā lietā. Apsūdzības grozījumi kopumā aizņem aptuveni 260 lapas. Kā žurnālistiem iepriekš paskaidroja viens no valsts apsūdzības uzturētājiem Juris Juriss, šajos apsūdzības grozījumos un papildinājumos nāk klāt jauni faktiskie apstākļi lietā, proti, tiek konkretizēts, kā veikti attiecīgi noziedzīgi nodarījumi no apsūdzēto puses.

Iepriekš augustā Lembergs sēdē norādīja, ka ar apsūdzību viņš nav varējis iepazīties sniegtajā laikā, jo viņam nebija pieejama advokāta palīdzība – advokāts bijis atvaļinājumā. Lembergs savā lūgumā par papildu laika sniegšanu, lai iepazītos ar apsūdzību, skaidroja, ka vairākus gadus pēc lietas iztiesāšanas apsūdzības prokurori vēlējās nākt klajā ar jaunu apsūdzību tikai šogad. Tiesa deva viņam trīs nedēļas laika.

Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

Līdzās Ventspils mēram uz apsūdzēto sola sēdies arī viņa dēls Anrijs un dažādu tranzītuzņēmumu bijusī amatpersona Sormulis. Visi trīs iepriekš bija norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, kurus prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā. Lietas sarežģītības dēļ tagad to izskata tiesneši Boriss Geimans, Irīna Jansone un Ligita Kuzmane, bet par rezerves tiesnesi noteikta Ārija Ždanova.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai vajadzīgs tautas atbalsts, lai reiz notiesātu Lembergu! Vai ir pieļaujams, ka kriminālnoziedznieks mierīgi uzturas saeimā, kontaktē ar deputātiem, ar ministriem ,acīmredzot sniedz padomus… Vai tiešām visiem ir bailes no noziedznieka, kas izzadzis Latvijas valsti,turpina to darīt, ņirgājas par tiesu, izdomā visādus aizbildinājumus,lai vilktu garumā tiesas procesu! vai gadījumā tiesvedība var panākt ko konkrētu Lemberga lietā-piemēram mainīt drošības līdzekli, jo viss taču turpinās-kukuļdošana, korupcija ,dienesta stāvokļa izmantošana utt.

Draugiem Facebook Twitter Google+