×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. novembris, 2014
Drukāt

Lembergi saglabā bagātākās ģimenes statusu; īpašumu vērtība sarūk par 28 miljoniem (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Dažādos noziegumos apsūdzētie Ventspils mērs Aivars Lembergs (no kreisās) un viņa dēls Anrijs Lembergs piedalās Rīgas apgabaltiesas sēdē, kur sāk izskatīt pret viņiem un Ansi Sormuli ierosināto krimināllietu.

Latvijas bagātākā ģimene joprojām ir Lembergu ģimene – Aivars, Anrijs un Līga, kuru īpašumu kopvērtība gada laikā samazinājusies par 28 miljoniem eiro – līdz 171 miljonam eiro, liecina žurnālistu Lato Lapsas un Kristīnes Jančevskas, SIA “Baltic Screen”, korporatīvo finanšu kompānijas “Laika stars” un SIA “Lursoft” pētījums.

Saraksta veidotāji norāda, ka Latvijas bagātāko cilvēku vidū ir arī miljonāru ģimenes, par kurām gan var pateikt, kas no aktīviem formāli pieder katram ģimenes loceklim, taču ir skaidrs, ka šī formālā piederība ne vienmēr pilnībā un precīzi atspoguļo reālo situāciju. Tāpēc Latvijas bagātāko 100 cilvēku topa veidotāji radījuši atsevišķu – bagātāko Latvijas ģimeņu – sarakstu.

Pētījuma autori atzīst, ka, lai gan lielākā daļa Ventspils mēra ģimenes Aivara Lemberga īpašumu joprojām ir noslēpta no publiskiem reģistriem un par tiem var spriest tikai pēc prokuratūras materiāliem, arī oficiāli deklarētie dati ļauj spriest par izmaiņām īpašumu vērtībā. Piemēram, SIA “Baltimar VT”, kurā Anrijam Lembergam pieder 8,7%, pērn “Laika stara” skatījumā ir kļuvusi par 17% mazvērtīgāka, un vērtīgāks nav kļuvis arī ar zaudējumiem strādājušais meitai Līgai pilnībā piederošais uzņēmums “Osmium holdings”.

Par otru bagātāko ģimeni Latvijā atzīta Peškovu ģimene – Aleksandrs, Sergejs, Aleksejs, Jeļizaveta, Ļubova, Natālija un Olga. Šīs ģimenes, kurai pieder AS “Baltikums Bank”, īpašumu vērtība gada laikā augusi par 28 miljoniem eiro, sasniedzot 71 miljonu eiro. Pētījuma autori norāda, ka “Baltikums Bank” peļņas pieaugums līdz 12,8 miljoniem eiro un veiksmīgā darbība ir atstājusi iespaidu arī uz tās īpašnieku dzimtas, kuras pārstāvji kopā kontrolē pusi no “Baltikuma” finanšu grupas, kopējo turīgumu.

Trešā bagātākā ģimene ar īpašumu kopvērtību 70 miljoni eiro ir Lipmanu ģimene – Kirovs un Anna. Kopumā Lipmanu ģimenes īpašumu kopvērtība auga par diviem miljoniem eiro.

Saraksta veidotāji norāda, ka, neskatoties uz AS “Liepājas metalurgs” krahu, kurā Lipmans bija liels akcionārs, Lipmanu ģimenei ir izdevies nedaudz vairot savu bagātību, galvenokārt pateicoties zāļu ražotājas AS “Grindeks” veiksmīgajai darbībai, gadu noslēdzot ar 13,4 miljonu eiro peļņu, kas ir par 24% lielāka nekā gadu iepriekš.

Ceturtā bagātākā ģimene ir kādreizējā “Dobeles dzirnavnieka” īpašnieka Vitauta Paškauska ģimene, kurai pieder uzņēmums “Agrolats Holding”. Vitauta, Jāņa, Jona un Andra Paškausku īpašumu kopējā vērtība gada laikā ir samazinājusies par 18 miljoniem eiro – līdz 60 miljoniem eiro.

Ģimenei piederošais lauksaimniecības uzņēmums “Agrolats Holding” pērn ir strādājis ar ievērojami mazāku peļņu nekā gadu iepriekš – tikai 3,27 miljoniem eiro, tādējādi par 42% ir sarukusi tā vērtība, liecina “Laika stara” aprēķini. Arī holdingā iekļautā “Agrofirma Tērvete” ir strādājusi ar vairāk nekā trīs reizes mazāku peļņu nekā pirms gada, tiesa, tā veikusi lielus ieguldījumus, attīstot biogāzes ražotnes koģenerācijas stacijas projektu un pabeidzot fermu kompleksa 3000 govīm otrās kārtas būvniecību.

Savukārt piektajā vietā ierindojusies Šķēļu ģimene – Andris, Kristiāna, Madara Dobrāja un Anete -, kuras īpašumu vērtība, tāpat kā gadu iepriekš, aplēsta 57 miljonu eiro apmērā. Pētījuma autori norāda, ka bijušā premjera un par oligarhu savulaik dēvētā Andra Šķēles ģimenes nozīmīgākā uzņēmuma “Sabiedrība privātajiem ieguldījumiem” 12% vērtības pieaugums nav būtiski iespaidojis ģimenes kopējo turīgumu – lielā mērā tāpēc, ka ģimenei šis ir bijis lielu darījumu gads, kuru rezultāti vēl nav skaidri saskaitāmi.

Šķēles otrajai sievai Kristiānai Lībanei-Šķēlei kā vienīgajai īpašniecei piederošais nekustamo īpašumu pārvaldītājs “Dzirnavu nams 68” gadu ir noslēdzis ar 248 000 eiro zaudējumiem, arī otrs viņai pilnībā piederošais uzņēmums SIA “Jūras priedes”, kas ir oficiālais Šķēļu mājokļa saimnieks, strādājis ar mīnuszīmi. Būtisku vērtību ir zaudējusi SIA “Ogres piens”, kurā kontrolpaketes īpašniece ir Šķēles meita Madara. Ģimenes oficiālo īpašumu sarakstā gada laikā nekas nav mainījies – tāpat kā pirms gada, katrai meitai ir pa atsevišķam uzņēmumam.

Bagātāko ģimeņu sarakstā ar 43 miljonus eiro vērtiem īpašumiem iekļuvusi SIA “Latvijas novitātes komplekss” uzņēmumu grupas īpašnieku ģimene – Nataļja, Aleksandrs, Artjoms un Vadims Milovi. Tāpat sarakstā ar 34 miljonus eiro vērtiem īpašumiem iekļuvis uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš ar meitu Maiju Čerņavsku, bet sarakstu noslēdz Karginu ģimene – Valērijs, Rems un Maksims – ar 28,5 miljonus eiro vērtiem īpašumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. vot,kad uzliks zaarkam vaacinu... Atbildēt

    tad jau buus par veelu,atnaks velns peec dveeseliites,bet neko.Ko bus tads lembergs,skjele un visi sitie mudacini ar melnaam dveseliitem sadarijusi,par to visu ari tiks piestaadits bargs reekins.Bet viniem jau par so informaaciju naak smiekli,kaut gan tas viss ir ljoti nopietna lieta.Zagsana,gejisms,slepkavosana tas viss “aicina” dveeseles uz elli.

  2. vini nav miljonaari... Atbildēt

    bet ir vislielaakie nabagi gariiga dziive un visus sitos zaglus un aferistus gaida smags Dieva sods,ka vini izzog Latviju un pesionari dzivo nabadziibaa.

Draugiem Facebook Twitter Google+