×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. jūnijs, 2013
Drukāt

Lembergs jau ilgus gadus Jāņos pie sevis uzņem līgotājus

Foto-LETAFoto-LETA

Ventspils mērs Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”) jau daudzu gadu garumā Jāņos mēdz uzņemt līgotājus savās mājās Ventspils novada Puzes pagastā.

Kā preses konferencē šonedēļ pastāstīja Lembergs, viņam kā saimniekam jāuzņemas rūpes gan par svētku mielasta organizēšanu, gan alus sarūpēšanu, gan dzīvo mūziku un svinību vietas dekorēšanu ar meijām. Viesu skaits Lemberga Jāņu pasākumā esot ap 30, un tas uzliek zināmas rūpes – viņš kā saimnieks nedrīkst doties pie miera ātrāk par saviem ciemiņiem.

Neatņemama Lemberga Jāņu svinēšanas tradīcija esot kārtīga izdziedāšanās dzīvās mūzikas pavadījumā. “Man ir galda dziesmas A4 formātā. Ar dziesmu vārdiem ir tā kā ir – reizi gadā jau tikai dziedam tās dziesmas. Parasti mūziķi spēlē pavadījumu, tā kā visi var izdziedāties. Faktiski tā galvenā tradīcija ir izdziedāšanās,” atzina Lembergs.

Tāpat neiztrūkstoša vieta Lemberga Jāņu pasākumā esot ugunskuram un šašliku cepšanai. Tiek dedzināti arī pērnā gada jāņuvainagi. Saskaņā ar tradīciju svinēšana parasti turpinoties līdz saullēktam.

“Tad ciemiņi līdz kādiem desmitiem rītā guļ, un es zinu, ka man desmitos jābūt uz svītras,” atzina Lembergs. Jāņu dienā, kad ciemiņi ieturējuši brokastis, Lembergs varot atvilkt elpu. “Otrā dienā ap kādiem pulksten diviem es angļu stilā pazūdu jeb eju gulēt, jo tad jau ir nogurums,” tā savu stāstījumu par Jāņu svinēšanas tradīcijām pabeidza Lembergs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+