×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. augusts, 2016
Drukāt

Lembergs: Nejūtos vainīgs, ka man ir liela pensija (8)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Aivars Lembergs

Maksājot lielas sociālās apdrošināšanas iemaksas, nākotnē var saņemt lielu pensiju, tāpēc nav jājūtas vainīgam par to, ka saņem lielu pensiju, šodien savā iknedēļas preses konferencē paziņoja Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”).

“Nejūtos vainīgs, ka maksāju lielus nodokļus un man ir liela pensija, patiešām liela,” atzina Lembergs, komentējot sabiedrībā ažiotāžu izsaukušo informāciju par to, ka viņš, sasniedzot pensionēšanās vecumu, saņem ap 6000 eiro pensiju.

Viņš gan uzsvēra, ka lielāko daļu viņa ienākumu nodrošina nevis pašvaldība, bet sabiedriskās organizācijas, piemēram, Biznesa attīstības asociācijā un Latvijas Tranzīta attīstības asociācijā.

“Jo vairāk pelnāt, jo vairāk tiek atskaitīts jūsu individuālajā pensiju fondā. Nav svarīgi, cik amatos strādā,” Ventspils mērs uzsvēra, ka svarīgāks ir atalgojuma apmērs, nevis ieņemamo amatu skaits, un aicināja iedzīvotājus sekot, lai par viņiem tiktu veiktas sociālās apdrošināšanas iemaksas, kas par honorāriem, piemēram, netiek veiktas.

Kā ziņots, Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”) šovasar oficiāli sasniedzis pensionēšanās vecumu un pievienojies lielāko pensiju saņēmēju pulkam. Pēc Lemberga teiktā, viņa pensijas apmērs ir aptuveni 6000 eiro mēnesī.

Kā iepriekš savā iknedēļas preses konferencē atzina Lembergs, pensionēšanās vecuma sasniegšana viņa ikdienā nekādas pārmaiņas nav ieviesusi. Viņš ir apņēmības pilns enerģiski turpināt darbu un gatavs turpmākiem profesionālajiem izaicinājumiem, tostarp ar savas partijas biedru atbalstu kandidēt nākamgad gaidāmajās Ventspils domes vēlēšanās.

“Latvijas Avīze” vēstīja, ka lielākā pensija Latvijā ir ap 19 000 eiro mēnesī.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. ja darba stāžs sanāk kādi 400 gadi

  2. Neesmu Lemberga piekritējs, bet man šī matu skaldīšana par lielajām pensijām kopumā šķiet lieka. Pirmkārt, fondēto pensiju sistēma parādījās 90.gados un ir normāla Rietumvalstu prakse. Otrkārt, no ltā saucamo lielo pensiju saņēmējiem? sociālais budžets jau iegūst tagad un no tā tiek maksātas visas pensijas. Treškārt, bija padomju okupācija, tās laikā nebuja pensiju fondu, bet gan pensijā izmaksāja garantēto summu no budžeta. Ceturtkārt, medijos pieminētās personas ar lielajām pensijām ar savu biznesa darbību tracina cilvēkus. Ja viņu vietā būtu godīgi uzņēmēji, sabiedrība varbūt saprastu. Bet par godīgiem uzņēmējiem jau nav intereses. Piektkārt, var saprast pensionārus, kuri visu mūžu strādājuši un saņem tagad maz. Tomēr, nevajag taisīt no mušas ziloni- uzskatu, ja cilvēks labi strādā vai ir veiksmīgs un godīgs uzņēmējs, viņš ir pelnījis atbilstošu pensiju.

  3. ja cilvēks strādā,3,4 un vairāk darbos ,tad jājautā kuru darbu tas nedara un saņem naudu par neko.gandrīz visu mūžu strādāju 2 darbos u esmu ”nositusies”,ka vakarā gultā iekrītu kā baļķis ,bet pensija būs kā vairumam strādnieku,maza.Lembergs nevar labi padarīt daudzos darbus,jeb naudu tikai saņem ,jo skaitās darbā

  4. Nekad nejūtas vainīgi.

  5. tudaliņi nespej saprast vienkāršu faktu
    ja daudz saņēma pedejos gados, atiecigi bija lielas soc iemaksas tad ari pensija liela. pašiem alga nekāda, nodokļus nemaksā atiecigi ari pensija nekāda. laipni lūgti kapitālismā.

  6. Mana vaina,mana vislielākā vaina,ka piedzimu neīstā laikā 1940.g.Neesmu dzīvojusi-tikai eksistēju.Krievu okupācija,tagad necilvēki pie varas,kas ienīst vecus cilvēkus. Lembergs var svinēt dzīvi,jo viņam ir nauda! Neskaužu. Piedod,Dievs,ka esmu nabags!

Draugiem Facebook Twitter Google+