×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. augusts, 2017
Drukāt

Lembergs pārmet Vaikulei neprofesionālu attieksmi Ventspils Pilsētas svētku koncertā (27)

Foto - LetaFoto - Leta

Ventspils Pilsētas svētku vakara noslēguma koncertam Ostas ielas promenādē repertuārs šogad bija izvēlēts neveiksmīgi, šodien preses konferencē savu viedokli pauda pilsētas mērs Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”). Viņš arī pārmeta dziedātājai Laimai Vaikulei neprofesionālu attieksmi – tehnisku problēmu dēļ nodzisis monitors ar dziesmu vārdiem, bet bez šīs palīgierīces dziedātāja neesot varējusi turpināt koncertu.

“Iznalizēsim Pilsētas svētkus. Ir veiksmes, un ir arī neveiksmes. Pirmo reizi parādījās tehniskas problēmas. Iespējams, kādam nāksies atvadīties no amata, jo situācija, ka nav elektrības, nedrīkst būt, kā tas bija promenādē noslēguma koncertā,” norādīja Lembergs.

Noslēguma koncertā, elektrība, iespējams, vēja dēļ uz dažām minūtēm pazuda divas reizes – Jāņa Stībeļa uzstāšanās laikā un neilgi pirms uguņošanas, kad uzstājās Vaikule. Lai gan mikrofoniem skaņa bija nodrošināta, izdzisa skatuves apgaismojums un lielie ekrāni, kuros tālāk no skatuves esošie skatītāji varēja vērot mākslinieku uzstāšanos. Vaikule, nodziedot līdz galam iesākto dziesmu, atvadījās no skatītājiem. Visticamāk, daudzi koncerta apmeklētāji nenojauta, ka Vaikule nenodziedāja visas paredzētās dziesmas.

“Man liekas, ka Vaikulei bija ne visai piemērots, vecs repertuārs, pie tam sliktākais – izrādījās, ka viņa nezina vārdus,” norādīja Lembergs. Bez monitora ar dziesmas vārdiem dziedātāja neesot varējusi turpināt uzstāšanos. “Viņa nezina vārdus, tāpēc nevarēja turpināt koncertu. Kā tas var būt? Profesionāls dziedātājs nāk uz koncertu, nezinot vārdus. Es teicu, lai izvirza pretenziju, jo tā nav profesionāla attieksme. Aktieris nevar kāpt uz skatuves un nospēlēt lugu, ja nezina vārdus,” norādīja Ventspils mērs.

Pēc Lemberga domām, svētku vakara programmai Ostas ielas promenādē repertuārs kopumā nav bijis izvēlēts veiksmīgi. Komponista Borisa Rezņika jubilejas lielkoncertā uzstājās solisti Ralfs Eilands, Kristīna Zaharova, Mārtiņš Ruskis, Aija Vītoliņa u.c. Pēc tam sekoja Vaikules koncerts, kurā piedalījās Stībelis, Ventspils bigbends un Ventspils kamerorķestris.

“Rezņiks – protams, tas ir gaumes jautājums, bet viņam tomēr ir salīdzinoši maz hītu, un vakara noskaņojums jau prasa nobeigumā vairāk [populāru skaņdarbu],” prātoja Lembergs, gan piebilstot, ka atsauksmes tomēr kopumā bijušas labas, un tas esot galvenais.

“Man likās, ka nebija veiksmīgi izvēlēts repertuārs noslēguma daļai – vājākais pēdējos 10 gados, ko es vispār atceros. Situāciju izglāba labs salūts, kam mēs pievērsām lielu uzmanību,” rezumēja Ventspils mērs.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Beidzot Vai-Kulei kāds pateica skaidri un gaiši – ne-pro-fe-sio-nāla – ne tikai attieksme, bet visa tā baurošana nebalsī! Profesionālam māksliniekam jāvar turpināt koncertu, lai tur vai kas – skatītāji ir atnākuši, samaksājuši par biļetēm – the show must go on – šovam jāturpinās!!! Par Rezņiku nepiekrītu. Viņam vienkārši vairs nav atbilstošu izpildītāju – tādu, kādi bija oriģinālajā Eolikā, ko var apskatīt jūtūbā, izpildot dziesmu par sintezēšanu. Lai gan Lembergam jau nu gan vajadzēja būt sajūsmā par to Reziņka jubilejas koncerta dalībnieku, kurš uznāca uz skatuves platmalē, un ugunsdzēsējsarkanā žaketē un laķenēs!

 2. Ka Vaikule nezina dziesmām vārdus, teica arī Pauls.

 3. Oligarhs vairs nevelk!

  Pats sev nevar svētkus noorganizēt!

  Vilšanās.

 4. Nekas,toties Vaikule paprasīja lielu honorāru! Prieks,ka beidzot kāds pieiet kritiski šīm mūsu “zvaigznēm”

 5. Vai Vaikule mēģināja Lembergam atņemt viņa nevainību?

 6. Lembergam ir taisnība

 7. Krievijā jau viss ir pod foņerai un pod moņitorom! Ko tad hūte gaidīja/

 8. Nu gan vińam sakāpis galvā Atbildēt

  Visu gudrību korifejs… gluźi kā Josifs Visvaronis. Tas patmīlis ir zaudējis prātu.

 9. Lembergs pat muzikologs!! Tālu tiksim.

 10. Ja jau tā… tad repertuārs jāsaskaņo pirms pasākuma. Vai ne tā?

 11. Dziedātāji no kaimiņu lielvalsts dzied tikai zem fonogrammām un visi skrien, un maksā lielu naudu, lai klausītos nodilušu skaņu…Par mūsu māksliniekiem to nevar teikt, cik koncertos ir būts viņi dzied dzīvajā…

  • daudz dziedatajus tu esi dzirdejis no kaimiņvalsts? jā protams ka ir kas tik zem fonogrammas, bet normāli ļaudis ari tur dzied dzīvajā. un bez problēmām leps pat vecuma galā uz bis vareja jubilejas koncertā pat ne no sava repertuāra dziesmas nodziedāt

 12. Es domāju, ka pēc šitā Lembergam ir jāatkāpjas! Tas ir pēdējais piliens!

 13. Neviens mākslinieks nedzied dzīvajā aizmirstiet viss ir ierakstīts tātad ja nodzisa elektrība izslēdzās arīatskaņotājs un Vaikule plātija tikai muti un Lembergs domāja ka Vaikule nezin vārdus

 14. Ja runa par dziesmu tekstiem, tad tā it gandrīz visu dziedātāju problèma. Pie ta esam nonākuši pateicoties fonogrammām! Reizèm vērojot māksliniekus pamani, ka teksts skan pareizi, bet lūpas runā pavisam ko citu.

 15. ko jus tur noliekat Lembergu vins ir viss labakais no visiem meriem, malacis ka pasaka ka ir nevis apruna aiz stura par Vaikuli runajot par vinas slikto uzstasanos ari teica Karlis Lacis ari tatad kautkas nav ar vinu kartiba.

 16. Laima Vaikule jau daudzus gadus uzstājās pasākumos. Nevajag pārmest Laimai Vaikulei neko. Mon

 17. … bet mera izvele sai pilsetai vispar arpus katras kritikas!

 18. zvaigzne atbrauca uz lauku kulturas namu uzstāties un tā ari uzstājās kā lauku kulturas šķūnī. kamer kolhoznieki jau šo to dzivē redzejuši palika neapmierināti

 19. lepbergs cuuka mauc tik uz valsts siles un megjina celt savu reputaciju citus apmetajot ar sudiem

 20. Mākslinieka izvēle jau pēc būtības bija neveiksmīga.

 21. Ko nu par Lembergu runāt: zina drēbi un kaut ko saprot no zirglietām…

Draugiem Facebook Twitter Google+