×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
23. oktobris, 2012
Drukāt

Lembergs: Sprūdžs mani nevar atstādināt

Foto - LETAFoto - LETA

Ventspils mērs Aivars Lembergs joprojām uzskata, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (Reformu partija) viņu nevar atstādināt no amata pienākumu pildīšanas.

Lembergs otrdien paziņojumā presei atgādina, ka Sprūdža parakstītajā rīkojumā, kas nosūtīts Ventspils pilsētas domei, rakstīts, ka Lembergs atstādināts no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas.

Ņemot vērā iepriekšminēto, “loģiski domājošam indivīdam” ir skaidrs, ka atstādināšana no amata un amata pienākumu pildīšanas nav viens un tas pats, norāda Lembergs.

Izdotā rīkojuma saturs parādot, ka Sprūdžs turpat nedēļu ir melojis sabiedrībai par Lemberga atstādināšanu no amata, jo Latvijas tiesību akti nepiešķir ministram šādas tiesības un pilnvaras.

“Atbilstoši tiesību aktiem es esmu ievēlēts par Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāju un, šajā amatā esot, vēl enerģiskāk turpināšu strādāt Ventspils iedzīvotāju labklājībai,” uzsver Lembergs.

Jau ziņots, ka oficiālajā laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” otrdien publicēts un līdz ar to stājies spēkā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (Reformu partija) rīkojums par Ventspils mēra Aivara Lemberga (“Latvijai un Ventspilij”) atstādināšanu no amata pienākumu pildīšanas.

Rīkojumā 19 lappusēs izklāstīti Lemberga pārkāpumi, laikā no 1998. līdz 2006.gadam piedaloties lēmumu pieņemšanā attiecībā uz 25 uzņēmumiem, kuri darbojas Ventspils pilsētā un Ventspils brīvostas teritorijā un kuros, pēc Ģenerālprokuratūras šā gada augustā sniegtās informācijas, Lembergs un viņa bērni – Līga Lemberga un Anrijs Lembergs – ir patiesie labuma guvēji, tādējādi Lembergam nonākot interešu konflikta situācijā.

Ministra rīkojumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā 30 dienu laikā no tā publicēšanas “Latvijas Vēstnesī”.

Pret Lembergu ir ierosināta krimināllieta, kurā viņš apsūdzēts par vairākiem likumpārkāpumiem, tostarp kukuļņemšanu un noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+