Latvijā
Politika

Lembergs tieši neatbild par “oligarhu sarunās” apspriesto 13

Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs šodien Rīgā bija sarīkojis preses konferenci. Foto – LETA

Ventspils mērs Aivars Lembergs šodien preses konferencē publiskotās “oligarhu sarunas” kārtējo reizi nosauca par politisko kampaņu, kas esot vērta pret viņu, tomēr izvairījās tieši atbildēt uz jautājumiem par savu dalību tajās un pārrunāto.

Lembergs sacīja, ka ir ticies ar visdažādākajiem cilvēkiem, tostarp politiķiem. Piemēram, viņš viesnīcā “Rīdzene” ir ticies ar Aināru Šleseru. Lembergs pauda viedokli, ka “oligarhu lieta” esot politiskais pasūtījums un uzbrukums pret viņu, kā arī pret Zaļo un zemnieku savienību, kas ir par labu visiem pārējiem.

Viņš nosūtījis “kaudzīti vēstuļu” plašsaziņas līdzekļiem, lai viņam tiktu nosūtīti pierādījumi saistībā ar žurnāla “Ir” publiskotajām “oligarhu sarunām”. Viņš arī domā, ka nebūtu jāpublicē lietas materiāli, jo tas esot likuma pārkāpums.

Vienlaikus politiķis apgalvoja, ka publikācijas nav lasījis, līdz ar to viņš tieši neatbildēja uz jautājumiem, vai publiskotās sarunas atbilst patiesībai.

Saistītie raksti

Viņš atzīmēja, ka par sarunu un to atšifrējumu autentiskumu neesot nekādu ekspertīžu, līdz ar to nekas neesot pierādīts, sekojoši viņam nebūšot ko skaidrot gaidāmajai “oligarhu sarunu” parlamentārās izmeklēšanas komisijai, ja tā vēlēsies ar viņu runāt.

Viesnīcā “Rīdzene” noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011.gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess tika izbeigts.

LA.lv
LA
LA.lv
Latvijā
Multimediālā izstādē Pēterbaznīcā atklās aizkustinošus Brīvības cīņu dalībnieku stāstus
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Vekseļa lieta: no bijušā Lielvārdes mēra Āboliņa tiesā piedzen 600 000 eiro
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Izbrāķē JKP topošās valdības darbu plānu 1
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Latvijā
“Šiva*, atkāpies no Vanagkalna!” Būt vai nebūt Zemes enerģiju parkam Baldonē?
24 minūtes
LE
LETA/LA.lv
Sports
Štrombergs liek punktu sportista karjerai
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Rinkēvičs: Ministriju līmenī ir atšķirīga gatavība “Brexit”
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Otrdienas vakarā Rīgā izveidojušies ievērojami sastrēgumi
41 minūtes
LE
LETA
Laukos
ZM: “Latvijas valsts mežiem” cena par “Bergvik Skog” īpašumiem bija pārāk augsta
1 stunda