×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
19. jūlijs, 2017
Drukāt

Lembergs tieši neatbild par “oligarhu sarunās” apspriesto (13)

Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs šodien Rīgā bija sarīkojis preses konferenci. Foto - LETAVentspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs šodien Rīgā bija sarīkojis preses konferenci. Foto - LETA

Ventspils mērs Aivars Lembergs šodien preses konferencē publiskotās “oligarhu sarunas” kārtējo reizi nosauca par politisko kampaņu, kas esot vērta pret viņu, tomēr izvairījās tieši atbildēt uz jautājumiem par savu dalību tajās un pārrunāto.

Lembergs sacīja, ka ir ticies ar visdažādākajiem cilvēkiem, tostarp politiķiem. Piemēram, viņš viesnīcā “Rīdzene” ir ticies ar Aināru Šleseru. Lembergs pauda viedokli, ka “oligarhu lieta” esot politiskais pasūtījums un uzbrukums pret viņu, kā arī pret Zaļo un zemnieku savienību, kas ir par labu visiem pārējiem.

Viņš nosūtījis “kaudzīti vēstuļu” plašsaziņas līdzekļiem, lai viņam tiktu nosūtīti pierādījumi saistībā ar žurnāla “Ir” publiskotajām “oligarhu sarunām”. Viņš arī domā, ka nebūtu jāpublicē lietas materiāli, jo tas esot likuma pārkāpums.

Vienlaikus politiķis apgalvoja, ka publikācijas nav lasījis, līdz ar to viņš tieši neatbildēja uz jautājumiem, vai publiskotās sarunas atbilst patiesībai.

Viņš atzīmēja, ka par sarunu un to atšifrējumu autentiskumu neesot nekādu ekspertīžu, līdz ar to nekas neesot pierādīts, sekojoši viņam nebūšot ko skaidrot gaidāmajai “oligarhu sarunu” parlamentārās izmeklēšanas komisijai, ja tā vēlēsies ar viņu runāt.

Viesnīcā “Rīdzene” noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011.gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess tika izbeigts.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Nesaprotu, kāpēc Lembergs vispār vēl pūlās un runā ar presi? Tak skaidrs, ka viņa (ZZS) elektorāts neprot lasīt un politiskajai dzīvei valstī neseko. Visiem pārējiem tāpat viss skaidrs

 2. Lienīte no Atašienes Atbildēt

  Čakšu Rīdzenē oligarhi drāza ?

 3. Bildē jau nav Puzes saimnieks,bet kāds negroīds.

 4. Vēl gadus 40 Aivars Lembergs varētu turpināt “uzjautrināt” godīgos pilsonīšus. Turies, Aivar!
  Lai tie liberasti turpina māžoties – publicē rakstus, kolekcionē ierakstus, nozākā K.Ulmaņa un A.Pelšes metodes elites nomaiņā.

  • Tu vari vienā elpas vilcienā runāt par Lembergu un Pelši (un Vosu, Pugo un Rubiku), bet izcilajam latviešu patriotam K. Ulmanim nav nekā kopēja ar iepriekšminēto krieviskajām “metodēm”.

 5. Kad Latvija būs atbrīvota no Lemberga un no viņa rokaspuišiem, tad tas jau būs liels solis uz priekšu. Un ne tikai zemniekiem.

 6. likās , ka cenzors izmeta komentu, tādēļ komentēju otreiz.

 7. Sīka burbuļošana par mafioziem darījumiem – liksim šo par prokuroru, to par premjeru, bet to vel par prezidentu.
  Tikai Latvijā to neatzīst par valsts sagrābšanu mafiozā lokā ar izpildīgiem un atkarīgiem : prezidents, premjers, ģenerālprokurors…
  Kā var to nesaprast parastajiem pilsoņiem – klans ir pārņēmis valstī varu…
  US gansteru vadonim Čikāgā nevarēja pierādit tā mafiozos gājienus, bet amerikānu valsts vara pierādīja nodokļu nemaksu un iesēdināja – jautājums vai Latvijas valsts vara to tā vēlas ( prezidents, premjers, ģenerālprokurors ) – laikam neklē iemeslus lai nēēēēē…Kāpēc – laikam paši tur ”Rīdzenē” bīdīti un nu jātur mute…

 8. Lemberga laiks strauji paiet, tikai viņš pats to vēl nejūt.

 9. nafiga jāatbild- ja kabatā savi ģenerālprokurors, augstākās tiesas priekšēdētājs, KNAB boss …”pa rīkli” žurnaļugām!

 10. Varbūt būtu laiks medijiem izvērtēt nepieciešamību piedalīties šajās “preses konferencēs”? Vai tiešām, cienītie žurnālisti, kāds no Jums domā, ka šajās “pakazuhās”sniegtā informācija cilvēkos izraisa ko vairāk kā sāju smaidu? neviens normāls cilvēks sen jau to visu par pilnu neņem.

 11. Kjeriet zalgi!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+