Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs šodien Rīgā bija sarīkojis preses konferenci. Foto – LETA

Lembergs tieši neatbild par “oligarhu sarunās” apspriesto 13

Ventspils mērs Aivars Lembergs šodien preses konferencē publiskotās “oligarhu sarunas” kārtējo reizi nosauca par politisko kampaņu, kas esot vērta pret viņu, tomēr izvairījās tieši atbildēt uz jautājumiem par savu dalību tajās un pārrunāto.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Lembergs sacīja, ka ir ticies ar visdažādākajiem cilvēkiem, tostarp politiķiem. Piemēram, viņš viesnīcā “Rīdzene” ir ticies ar Aināru Šleseru. Lembergs pauda viedokli, ka “oligarhu lieta” esot politiskais pasūtījums un uzbrukums pret viņu, kā arī pret Zaļo un zemnieku savienību, kas ir par labu visiem pārējiem.

Viņš nosūtījis “kaudzīti vēstuļu” plašsaziņas līdzekļiem, lai viņam tiktu nosūtīti pierādījumi saistībā ar žurnāla “Ir” publiskotajām “oligarhu sarunām”. Viņš arī domā, ka nebūtu jāpublicē lietas materiāli, jo tas esot likuma pārkāpums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vienlaikus politiķis apgalvoja, ka publikācijas nav lasījis, līdz ar to viņš tieši neatbildēja uz jautājumiem, vai publiskotās sarunas atbilst patiesībai.

Viņš atzīmēja, ka par sarunu un to atšifrējumu autentiskumu neesot nekādu ekspertīžu, līdz ar to nekas neesot pierādīts, sekojoši viņam nebūšot ko skaidrot gaidāmajai “oligarhu sarunu” parlamentārās izmeklēšanas komisijai, ja tā vēlēsies ar viņu runāt.

Viesnīcā “Rīdzene” noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011.gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess tika izbeigts.