×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. janvāris, 2016
Drukāt

Lembergs: Valsts pasūtījumā teātriem būtu jāparedz noteikts skaits viesizrāžu reģionos (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts pasūtījumā teātriem būtu jāparedz noteikts viesizrāžu skaits ārpus Rīgas un Lielrīgas reģiona, preses konferencē teica Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”).

“Runājot par valsts finansētiem teātriem, es saskatu vienu būtisku problēmu – valsts finansē teātrus, kas atrodas kādā konkrētā apdzīvotā vietā, un pamatā tā ir Rīga. Līdz ar to šo teātru eksistenci apmaksā visi Latvijas nodokļu maksātāji, bet šie teātri faktiski apkalpo rīdziniekus un Rīgas viesus. Lai viņi apkalpotu Latvijas iedzīvotājus, kuri nedzīvo Rīgā un Lielrīgas reģionā, mums nākas par to piemaksāt,” norādīja Lembergs.

Šo netaisnību, kāda, pēc Lemberga domām, ir izveidojusies, varētu risināt, valsts pasūtījumā paredzot noteiktu skaitu viesizrāžu, kas teātriem par valsts piešķirto finansējumu būtu jāpiedāvā ārpus Lielrīgas reģiona.

“Protams, tur ir vajadzīgas papildu izmaksas, lai teātris varētu aizbraukt, – komandējuma naudas un tamlīdzīgi, bet, ja valsts uzskata, ka Latvija ir visa Latvijas teritorija, ne tikai Rīga,[..] tad iedzīvotājiem, kas dzīvo ārpus Lielrīgas, arī ir tiesības viņu finansēto kultūras iestāžu izrādes redzēt saskaņā ar tādiem pašiem noteikumiem, kā tās redz rīdzinieki. Protams, ja attiecīgā pašvaldība vēlas, lai biļešu cena būtu zemāka nekā Rīgā, tādā gadījumā attiecīgajai pašvaldībai būtu jāpiemaksā. Mēs to arī darām,” norādīja Ventspils mērs.

Lembergs gan arī atzina, ka, kopš kultūras ministres amatā ir Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), četrām pilsētām ārpus Rīgas kā reģionālajiem centriem ir izveidota atbalsta programma profesionālās kultūras pieejamībai. “Tas darbs ir sākts, bet es dzirdu no mūsējiem, ka ir virkne teātru, kuri negrib braukt ārpus Rīgas, jo viņiem tas, tā teikt, nav vajadzīgs,” atzina Lembergs.

Ventspils mērs arī informēja, ka Ventspils pašvaldībai ir noslēgti sadarbības līgumi ar profesionālajiem teātriem un 12.janvārī plkst.19 Ventspils teātra namā “Jūras vārti” tiks parakstīts līgums ar Liepājas teātri par sadarbības turpināšanu un teātra viesizrāžu rīkošanu Ventspilī nākamajos trīs gados, gadā paredzot trīs viesizrādes.

Ventspils pašvaldības sadarbība ar Liepājas teātri ilgst 10 gadus, kuru laikā Ventspilī notikušas 40 Liepājas teātra viesizrādes, kuras noskatījušies 26 000 apmeklētāju.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Pārmaiņas pēc Lembergam taisnība.

 2. Idejiski Lembim taisnība !
  Bet !
  Maza niansīte: KĀDAS KVALITĀTES(idejiskās un profesionālās)
  izrādes uz tiem reģioniem vedīs rādīt.

  Varbūt, ka tā saucamā teātru nepieejamiba kaut mazliet
  aizkavē “zināmās novirzes izteiksmes līdzekļu” “mākslas”
  uzvaras gājienu ??

Draugiem Facebook Twitter Google+