×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. oktobris, 2012
Drukāt

Lembergu atstādina no Ventspils mēra amata

Foto - LETAFoto - LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP) nolēmis no amata atstādināt Ventspils domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu (“Latvijai un Ventspilij”).

Kā žurnālistiem paziņoja Sprūdžs, viņš par šādu rīcību izšķīries pēc Lemberga atbilžu saņemšanas uz pagājušajā nedēļā nosūtīto pieprasījumu.

Ministrs ir sagatavojis rīkojumu par Lemberga atstādināšanu un tuvākajā laikā to parakstīšot.

Sprūdžs no Lemberga tika pieprasījis paskaidrojumus par darbību Ventspils pašvaldībā, kas bija jāsniedz līdz pirmdienas vakaram. Lemberga atbilde ministrijā tika saņemta trešdien.

Sprūdžs šādi rīkojies, jo no Ģenerālprokuratūras saņēmis “šokējošu” informāciju par Lemberga “saimniekošanu” Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja amatā. Vēl pirms atbildes vēstules saņemšanas ministrs tika izteicies, ka varbūtība, ka Lembergs tiks atlaists, ir 100%.

Lembergs savukārt apgalvoja, ka tā ir Sprūdža speciāli sarīkota akcija, izmantojot apsūdzībā ietvertu informāciju, kas ir publiski pieejama, bet nav pierādīta tiesā. Atbildes vēstulē ministram Lembergs netika atbildējis uz jautājumiem, bet gan norādījis, ka uz tiem nevar atbildēt, jo viņam tiesa ir piemērojusi liegumu pildīt domes priekšsēdētāja pienākumus. Tāpat vēstulē Lembergs pats Sprūdžam uzdod vairākus jautājumus.

Lembergs atbildes vēstulē lūdza viņam iesniegt dokumentus, kas pamato apgalvojumus, ka viņš ir 25 komersantu patiesais labuma guvējs, dokumentus, kur ir pamatots, ka arī viņa bērni ir 25 komersantu patiesie labuma guvēji un ka gan viņš, gan viņa bērni joprojām gūst labumu no šo uzņēmumu saimnieciskās darbības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+