×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. oktobris, 2012
Drukāt

Lembergu no mēra amata atstādinās otrdien

Foto - LETAFoto - LETA

Pašvaldību lietu ministrs Edmunds Sprūdžs (Reformu partija) pirmdien parakstījis rīkojumu par Ventspils mēra Aivara Lemberga (“Latvijai un Ventspilij”) atstādināšanu no amata.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sabiedrisko attiecību nodaļā aģentūrai BNS pavēstīja, ka rīkojums nosūtīts Lembergam, bet otrdien tas tiks publicēts oficiālajā laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” un līdz ar to stāsies spēkā.

Saskaņā ar likumu Lembergs atstādināšanu no amata pienākumu pildīšanas varēs pārsūdzēt tiesā.

Lemberga atstādināšanu ministrs sāka, jo Ģenerālprokuratūras sniegtā informācija un VARAM juristu atzinums skaidri norādot, ka Lembergs nonācis interešu konflikta situācijā ne mazāk kā 350 lēmumu pieņemšanā attiecībā uz vismaz 25 komersantiem, kuri darbojas Ventspils pilsētā un Ventspils brīvostas teritorijā un kuros viņš un viņa bērni – Līga Lemberga un Anrijs Lembergs – bijuši patiesie labuma guvēji.

“Pirmo reizi Latvijas neatkarīgās republikas vēsturē ir savākti visi nepieciešamie juridiskie argumenti un rasta politiskā griba valstiski nozīmīga lēmuma pieņemšanai. Aivara Lemberga atstādināšana no Ventspils domes priekšsēdētāja amata nav tikai praktiska rīcība ar praktiskām sekām, bet arī simbolisks notikums, kas pierāda politbiznesa ēras beigas Latvijas politikā,” iepriekš uzsvēra Reformu partija, kuru pārstāv Sprūdžs.

Savukārt Lembergs ministra apgalvojumus nosaucis par nepatiesiem un norādījis, ka Sprūdžs viņu nevar atstādināt no amata.

“No domes priekšsēdētāja amata mani var noņemt tikai darba devējs – Ventspils pilsētas dome. Viņš [ministrs] var rosināt sasaukt domes ārkārtas sēdi ar jautājumu noņemt mani no amata. Ja domes deputāti piekrīt, tad tas tā ir, ja nenobalso par viņa priekšlikumu, tad Lembergs kā bija, tā ir Ventspils domes priekšsēdētājs,” uzskata Lembergs.

Tiesā pašlaik tiek izskatīta krimināllieta pret Lembergu, kurš apsūdzēts par vairākiem likumpārkāpumiem, tostarp kukuļņemšanu un noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+