×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
9. maijs, 2013
Drukāt

Lems par Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu

LETALETA

Valdības komiteja pirmdien, 13.maijā, lems par jaunā sabiedriskā medija koncepciju un lēmumprojekts paredz atbalstīt Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu, liecina komitejā iesniegtie dokumenti.

Koncepcija paredz trīs variantus radio un televīzijas turpmākai darbībai, no kuriem viens ir jauna sabiedriska medija izveide apvienošanās rezultātā jeb 2.iespēja.

Ja tas pēc tam gūs arī valdības atbalstu, Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) nepieciešamos likuma grozījumus jaunā sabiedriskā elektroniskā medija izveidei būs jāsagatavo līdz 31.decembrim, paredz rīkojuma projekts.

Jau šogad no valsts budžeta 50 tūkstošus latu varētu piešķirt, lai nodrošinātu sabiedriskā medija pārmaiņu vadību 2013.gadā.

Jaunu mediju ir plānots izveidot pakāpeniski, sākot ar 2014.gadu līdz 2018.gadam.

Valdības lēmums paredz, ka jautājumu par papildu valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu 2014.-2016.gadam, kas nepieciešams medija izveidei, izskata gadskārtējā valsts budžeta likuma sagatavošanas un izskatīšanas procesā un atbilstoši Nacionālajā attīstības plānā 2014.-2020.gadam noteiktajām prioritātēm un mērķiem.

Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei līdz 2015.gada 1.janvārim jānodrošina abu sabiedrisko mediju juridisko apvienošanu – jaunas kapitālsabiedrības izveidošanu, paredz lēmumprojekts.

Savukārt “Valsts nekustamajiem īpašumiem” sešu mēnešu laikā no koncepcijas pieņemšanas ir jāizstrādā jauna Latvijas sabiedriskā elektroniskā medija ēkas rekonstrukcijas finansējuma modelis – plānots, ka jaunais medijs atradīsies esošajā Latvijas Televīzijas ēkā.

Jau ziņots, ka NEPLP tapusī koncepcija paredz saglabāt radio un televīzijas institucionālo patstāvību, bet abi mediji realizē kopprojektus; abu mediju apvienošanu, izveidojot jaunu sabiedrisko mediju; saturu iepirkt galvenokārt no neatkarīgajiem producentiem, sabiedriskā medija resursus izmantojot tikai ziņu sagatavošanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+