Latvijā
Sabiedrība

Lems par likuma izmaiņām, kas skar pašnodarbinātos un attālinātajā darbā nodarbinātos0

Foto: Ieva Ābele, Saeima

Rīt, 3.oktobrī, Saeima galīgajā lasījumā lems par grozījumiem Darba aizsardzības likumā, kas paredz izmaiņas attiecībā uz pašnodarbināto un attālinātajā darbā nodarbināto drošību un veselības aizsardzību.

Likuma grozījumi rosināti, ņemot vērā jaunu nodarbinātības formu attīstību, kad aizvien biežāk darbs tiek veikts attālināti ārpus uzņēmumu telpām.

Otrajā lasījumā deputāti skatīs grozījumus Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā. Ar tiem paredzēts noteikt, ka valsts apmaksātu sociālo rehabilitāciju varēs saņemt arī personas, kuras sirgst no procesu atkarības, piemēram, azartspēlēm vai pārmērīgas aizraušanās ar jaunajām tehnoloģijām.

Konceptuāli rīt plānots lemt par grozījumiem, kas paredz par gadu pagarināt jauno kadastrālo vērtību bāzes ieviešanu, pārceļot iepriekš paredzēto ieviešanas termiņu no 2020. uz 2021.gadu.

Tāpat pirmajā lasījumā deputātiem būs jālemj par izmaiņām Arhīvu likumā, kas paredz fizisko personu datu apstrādes nacionālā dokumentārā mantojuma dokumentos saskaņošanu atbilstoši datu aizsardzības prasībām.

Saeima rīt skatīs vairākus likumprojektus, ar kuriem administratīvās atbildības regulējuma reformas ietvaros attiecīgo nozaru likumos paredzēts noteikt administratīvos pārkāpumus, par tiem piemērojamos sodus un amatpersonu kompetenci administratīvo pārkāpumu procesā.

Deputāti lems, vai izskatīšanai komisijās nodot grozījumus Enerģētikas likumā. Ar tiem plānots novērst šķēršļus reģionālā dabasgāzes tirgus izveidei un nodrošināt, ka vienotā Somijas, Igaunijas un Latvijas ieejas-izejas tarifu sistēma sāk funkcionēt no nākamā gada 1.janvāra.

Tāpat Saeima vērtēs, vai komisijām nodot likuma grozījumus, ar kuriem paredzēts noteikt stingrākas prasības ģenētiski modificēto organismu uzraudzībai un kontrolei, kā arī likumprojektu, kas paredz attiekties no ziedojumu partijām iekļaušanas attaisnotajos izdevumos.

Saistītie raksti

Saeimai rīt būs jāskata lēmuma projekts par Baltijas jūras Parlamentārās konferences Latvijas delegācijas vadītāja apstiprināšanu, kā arī lēmuma projekts par Latvijas dalību Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā (EPPA).

Deputāti lems, vai rītdienas sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu par Saeimas piekrišanu likumā “Par valsts budžetu 2019. gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei, lai nodrošinātu pedagogu minimālās algas likmes palielināšanu līdz 750 eiro ar šī gada 1.septembri.

Saeimas 3.oktobra sēdes darba kārtībā iekļauti 33 jautājumi.

LA.lv