×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
22. decembris, 2016
Drukāt

Lems par Reiznieces-Ozolas demisiju

Foto - Ieva Čīka/LETA Foto - Ieva Čīka/LETA

Premjers Māris Kučinskis un finanšu ministre Dana Reizniece Ozola

Saeima šodien skatīs opozīcijas ierosinājumus par finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) un viņas amata priekšteča, pašreizējā labklājības ministra Jāņa Reira (V) demisiju.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) ir gandarīta par uzņēmēju organizāciju pausto atbalstu viņas darbam. Komentējot opozīcijas deputātu aicinājumu pieprasīt finanšu ministres demisiju, Rezniece-Ozola aģentūrai LETA atzina, ka opozīcijas uzdevums ir vērtēt valdības darbu un izteikt kritiku.

“Brīžos, kad kāds izsaka neuzticību, var pārbaudīt sabiedrības un partneru uzticību. Man ir svarīgi, ka manu darbu novērtē uzņēmēju organizācijas un tie partneri, ar kuriem ikdienā strādājam. Partneri apliecina, ka viņi grib, lai es turpinu strādāt,” uzsvēra finanšu ministre.

Pirms nedēļas tika savākti desmit Saeimas deputātu paraksti, lai pieprasītu finanšu ministres un labklājības ministra demisiju. Par šiem demisijas rosinājumiem parakstījušies LRA, kā arī daži partijas “Saskaņa” frakcijas deputāti un parlamentārietis Artuss Kaimiņš (KPV LV).

“Beidzot kādam ir jāuzņemas atbildība par esošo haosu nodokļu jomā, par pirmsvēlēšanu solījumu nepildīšanu, kā arī par Latvijas uzņēmēju konkurētspējas mazināšanu un jo īpaši par mazo uzņēmēju darbības destabilizāciju,” uzsvēra LRA Saeimas frakcijas vadītājs Mārtiņš Bondars.
Valdošās koalīcijas politisko spēku pārstāvji iepriekš apliecināja, ka neatbalstīs šos opozīcijas iesniegtos pieprasījumus.

Zaļo un zemnieku savienība plāno balsot pret abu ministru demisijas pieprasījumu, aģentūrai LETA iepriekš apliecināja partiju apvienības politiķis, Saeimas deputāts Edgars Putra. Viņš skaidroja, ka opozīcijas rīcībā vienmēr ir bijis šāds instruments, lai pievērstu sev uzmanību. Arī Latvijas Reģionu apvienība (LRA) tagad ir atradusi izdevīgu brīdi, lai kopā ar sabiedrotajiem prasītu lemt par neuzticības izteikšanu valdības pārstāvjiem, skaidroja deputāts.

Putra pauda, ka pašlaik virzītās izmaiņas nodokļu politikā ir Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) nevis Reiznieces-Ozolas iniciatīva un ka ar iecerētajiem grozījumiem paredzēts labot iepriekšējās valdības pārstāvju pieļautās kļūdas.

“Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa iepriekš sacīja, ka pašlaik esot “zināma kolektīvās bezatbildības” situācija, tieši tāpēc viņa esot par to atvainojusies no tribīnes Saeimas sēdē. Tomēr ministru demisijas pieprasījumu “Vienotība” neatbalstīs.

Arī Nacionālā apvienība neplāno atbalstīt šo pieprasījumu. Partijas līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš uzsvēra, ka lēmums par minimālajām sociālajām iemaksām bija pieņemts jau pirms gada – tātad tā ir “senāka problēma”. Savukārt Ekonomikas ministrijai bija jāiesniedz savs piedāvājums par regulējumu dzīvesstila uzņēmumiem, kas noteiktajā termiņā neesot izdarīts, piebilda politiķis. Viņš gan pieļāva, ka vēlāk varētu izvērtēt situāciju, kas radusies saistībā ar nodokļu politikas izmaiņām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+