Foto: LETA

Lems par turpmāko Rīgas pils restaurācijas virzību 0

Šodien eksperti informēs Rīgas pils atjaunošanas padomi par arheoloģijas izpētes rezultātiem Horna bastionā un par arhitektoniski – mākslinieciskās izpētes rezultātiem Kastelas iekštelpās, lai varētu lemt par turpmāko rīcību vēsturisko liecību saglabāšanā, informēja VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Lasīt citas ziņas

“Šajā projektā, kas ir viens no “100 adreses Latvijas simtgadei” objektiem, VNĪ prioritāte ir vēstures liecību saglabāšana nākamajām paaudzēm. Tāpēc gan mums, gan Rīga pils atjaunošanas padomei bija būtiski sagaidīt arheoloģiskās un mākslinieciskās izpētes rezultātus. Pēc iepazīšanās ar tiem, padome uzklausīs pilnsabiedrības “Rīgas pils Kastelas projekts” galvenā arhitekta secinājumus par izpētes rezultātu ietekmi uz Pils Kastelas projekta turpmāko virzību,” skaidroja R.Neimanis.

Pēc R.Neimaņa sacītā, pēc tam arī tiks lemts par termiņiem, kas saistīti ar restaurācijas projekta īstenošanu, kā arī par atklājumu ietekmi uz Rīgas pils Kastelas projekta restaurācijas un būvniecības iepirkuma scenārijiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau vēstīts, ka pērn, pārbūvējot un rekonstruējot Rīgas pils dienvidu korpusu, atrastas nozīmīgas vēstures liecības. Proti, Rīgas pils Konventā jeb Kastelas iekštelpās, tika atrasti, iespējams, 500 gadu veci sienu gleznojumi. Savukārt Horna bastionā piecu metru dziļumā tika atklāts 13. gadsimta mūra fragmentu.

Pašlaik norisinās Rīgas pils Konventa (Kastelas) restaurācijas un pārbūves otrā kārta ar mērķi ne tikai restaurēt pašu ēku, bet pēc nepieciešamības veikt pārbūves darbus, lai pielāgotu telpas Latvijas Nacionālā vēstures muzeja vajadzībām. Būvprojekta autors ir pilnsabiedrība “Rīgas Pils Kastelas projekts”. Projektēšanas darbi uzsākti 2014.gada oktobrī.

2017.gada 12.jūlijā noslēgts līgums ar Pilnsabiedrību “Pils Projekts” par arheoloģijas izpētes darbu veikšanu ar plānoto darbu pabeigšanas termiņu 2018.gada janvārī.

Rīgas pils atjaunošanas padome (RPAP) ir Finanšu ministrijas izveidota institūcija, lai nodrošinātu Rīgas pils kā nozīmīga valsts kultūras pieminekļa saglabāšanu un atjaunošanu, sniedzot profesionālu viedokli projekta realizācijas gaitā.

RPAP priekšsēdētājs ir Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis, bet VNĪ valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis ir RPAP priekšsēdētāja vietnieks. Padomē darbojas vēl 15 locekļi, tajā skaitā no VKPAI, VNĪ, Kultūras ministrijas, Finanšu ministrijas, Rīgas domes atbildīgajiem departamentiem, muzejiem, kā arī arhitekti un restauratori.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.