×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. augusts, 2013
Drukāt

Lēmums slēgt vēstniecības pieņemts, balstoties uz pārtverto “Al Qaeda” līderu saziņu

LETA/AFPLETA/AFP

Lēmums uz laiku slēgt virkni ASV vēstniecību Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas reģionā pieņemts, balstoties uz pārtverto starptautiskās teroristu organizācijas “Al Qaeda” līderu saziņu, pirmdien vēstīja Savienoto Valstu mediji.

Saziņa, kurā bijis iesaistījies arī grupējuma augstākais līderis Aimans az Zavahiri, radījusi bažas par nopietniem draudiem, ziņo laikraksts “The New York Times”.

Baltā nama un ASV Valsts departamenta pārstāvji atklājuši, ka iespējamie uzbrukuma draudi nāk no “Al Qaeda” Arābijas pussalas atzara (AQAP), taču plašāka informācija netiek izpausta.

Tomēr, kā liecina “The New York Times” rīcībā nonākusī informācija, ASV specdienestiem izdevies pārtvert Zavahiri un grupējuma Jemenas līdera Nasera al Vahaishi saziņu, kurā Zavahiri devis rīkojumu veikt uzbrukumu jau 4.augustā.

Lai gan iespējamais mērķis abu līderu saziņā netiek konkrēti minēts, tiek runāts par tūlītēju uzbrukumu.

Tikmēr telekanāls CNN ziņo, ka Zavahiri Vahaishi uzdevis “darīt kaut ko”. Šāds rīkojums ASV un Jemenas varasiestādēs raisījis bažas, ka plānotais uzbrukums varētu būt tūlītējs.

Telekanāls “ABC News”, atsaucoties uz vārdā neminētu ASV amatpersonu, savukārt ziņo – pastāv bažas, ka “Al Qaeda” varētu uzbrukumos izmantot nemierniekus, kuriem sprāgstvielas implantētas ķirurģiskā ceļā, šādi cerot apiet drošības pārbaudes.

Sākotnējā informācija liecinājusi, ka uzbrukums tiek gatavots Jemenā, kuras galvaspilsētā izvērsti jo īpaši plaši drošības pasākumi.

Kā atzina bijušais ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) darbinieks Roberts Baers, “es CIP esmu pavadījis 21 gadu, un nekad neesmu pieredzējis, ka vienlaicīgi tiek slēgtas 22 vēstniecības. Tas ir ļoti, ļoti neparasti.”

LETA jau ziņoja, ka “Al Qaeda” draudu dēļ Tuvajos Austrumos un Āfrikā slēgtās ASV vēstniecības neatsāks darbu līdz 10.augustam. ASV Valsts departaments skaidroja, ka šāds lēmums pieņemts piesardzības apsvērumu dēļ. Slēgtas būs 19 vēstniecības un konsulāti, proti, 15 no svētdien slēgtajām diplomātiskajām pārstāvniecībām un vēl četras citas pārstāvniecības.

“Tas neliecina par jaunu draudu straumi, vienīgi liecina par mūsu apņēmību ievērot piesardzību un spert atbilstošus soļus, lai pasargātu mūsu darbiniekus, tostarp vietējos darbiniekus, un mūsu iestāžu apmeklētājus,” norādīja departamenta pārstāve Džena Psaki.

Arī Lielbritānija, Francija un Vācija uz laiku slēgušas savas vēstniecības Jemenā.

Drošības apsvērumu dēļ Lielbritānijas vēstniecība Jemenā paliks slēgta līdz musulmaņu svētā mēneša ramadāna noslēguma svētku beigām. Sākotnēji tika plānots, ka Lielbritānijas vēstniecība Jemenā būs slēgta tikai divas dienas – svētdien un pirmdien.

Jau ziņots, ka svētdien galvenokārt Tuvo Austrumu reģionā tika slēgtas 25 Savienoto Valstu diplomātiskās pārstāvniecības.

ASV kongresmeņi, kuri tika iepazīstināti ar izlūkdienesta sagatavoto ziņojumu, atzina, ka tas ir nopietnākais, kādu viņiem nācies redzēt pēdējo gadu laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+