Mobilā versija
+4.1°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
10. jūlijs, 2015
Drukāt

Lēmumu par jaunu palīdzības paketi Grieķijai būs jāapstiprina vairākiem nacionālajiem parlamentiem (2)

1. VIENOŠANĀS GAIDĀMA SVĒTDIEN

1no9
Foto - LETA/EPA/AFIFoto - LETA/EPA/AFI

Pat ja Grieķija un tās Eiropas Savienības (ES) partneri svētdien panāks vienošanos par trešo finansiālās palīdzības paketi, to vēl nāksies apstiprināt vismaz astoņu dalībvalstu nacionālajiem parlamentiem.

Vācijas Bundestāgā tas prasīs pat divus balsojumus.

Ja vairumā dalībvalstu, neskatoties uz zināmu neapmierinātību, par vienošanās apstiprināšanu nopietnu šaubu nav, tad, piemēram, Slovākijā un Latvijā situācija ir sarežģītāka.

Turklāt pretestība vēl vienai finanšu palīdzības paketei var pieaugt, ja vienošanās paredzēs kādu Grieķijas parādu norakstīšanu.

Nīderlandē likumdevēji izlems paši, rīkot balsojumu šajā jautājumā vai nē.

Lai gan Īrijas valdībai nav nepieciešams parlamenta pilnvarojums šādas vienošanās akceptēšanai, tā tomēr var prasīt likumdevēju viedokli, lai gan vairākuma atbalsts ir gandrīz garantēts.

Ir zināms, ka parlamenta balsojumi šajā jautājumā nenotiks Beļģijā, Luksemburgā, Kiprā, Lietuvā, Itālijā, Spānijā un Portugālē.

Balsojums nenotiks arī Maltā un Slovēnijā, ja kopējais finansiālais pabalsts Grieķijai netiks palielināts. Tas ir mazticami, jo līdzekļi nāks no tā dēvētā Eiropas Stabilitātes mehānisma (ESM) jeb Eiropas finansiālās stabilitātes fonda, kurā dalībvalstis veikušas iemaksas jau 2012.gadā.

Tomēr Slovēnijā balsojums būs nepieciešams, ja notiks kāda Grieķijas parādu norakstīšana. Slovēnija proporcionāli tās iekšzemes kopproduktam (IKP) būtu vislielākā cietēja starp eirozonas valstīm, ja kādu daļu grieķu parāda nāktos norakstīt. Tāpēc slovēņu likumdevējus varētu būt grūti pārliecināt.

Tālāk sniedzam sīkāku ieskatu situācijā, kāda ir atsevišķās dalībvalstīs.

 1. VIENOŠANĀS GAIDĀMA SVĒTDIEN
 2. VĀCIJA
 3. SOMIJA
 4. FRANCIJA
 5. AUSTRIJA
 6. IGAUNIJA
 7. LATVIJA
 8. SLOVĀKIJA
 9. GRIEĶIJA

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Kur palika vecā glābšanas pakete , laikam 320 miljardi – jau notērēta festivālos un kafejnīcās? Lai muļķa eiropieši dod jaunu pabalstu festivālu zemei? Ja pareizāk Odiseja piedzīvojumu un blēdību zemei. Tikai jautājums vai ar rītu sāks strādāt? Cik naivs jautājums – tik laba jauno Odiseju atbilde ….nekad. Nekad kamēr dos naudu…Vajagot vēl 50…

  • Piezīme Straujumai – iestājoties par pabalstu – neatgriešanas gadījumā Latvija samaksās garantiju un aicinātu katru garantētāju Saeimā ar savu parakstu apliecināt šo domu, ka pats arī maksās…Doma nepatīkama tāpēc ka personīgi atbildīga. Arī Straujumai no savas pensijas…
   Jau apnicis lasīt to mākoņstūmēju tukšās runas ar garantijām no tautas maka kā Godmanis jau spēja un nu dzīvo naudas saulītē…

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+