×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
23. decembris, 2014
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Lēnām pār tiltu, tautas kalpu kritiķi! (32)

Foto-LETAFoto-LETA

Artuss Kaimiņš.

Napoleons: “Nostādiet blēdi visiem saredzamā vietā, un viņš rīkosies kā godīgs cilvēks.”

Nešķiet vis, ka to dažu Saeimas deputātu – neveiksminieku ķidāšana tik drīz beigsies. Pagājušonedēļ tie bija iestrēguši pat LTV, sastrēgumstundas darba kārtībā eksekūcijai pieaicinot divus politikas profesorus un pazīstamu rakstnieku publicistu. Pašus apsūdzētos pārstāvēja un aizstāvēja attiecīgo partiju spices vīri. Viss notika, kā vajag, kā pierasts: vajag sodīt, tik nav zināms, cik skarbi. Tā kā politiskās partijās stājas un tajās uzņem galvenokārt politisku (neizslēdzot arī personas personīgi politiskās intereses) mērķu un interešu dēļ, tad arī šo mērķu un interešu sasniegšana ir galvenais, nopelni atkarīgi no spējām, prasmēm un enerģijas, un, protams, uzticamība “partijas lietai”. Vai tad nav tā, ka politiskajā cīņā sadzīviski morāliskie faktori un “momenti” atbīdās tālāk, rodas neveiksmes upuri un nelaimes? Ne tik vien partijas, bet arī valsts lietās… Reizēm, pat iegriežoties nepareizajā krogā, vai negadās atbildīgi galda biedri, kas saka – nebrauc vis…

Par ko vēlos lasītāju pārliecināt ar iepriekšminēto? Par to, ka valsts un politikas lietās pirmkārt vadīsies no šo lietu ieguvumiem un zaudējumiem, nevis personu darba un sadzīviskās uzvedības stila pazīmēm. Tas, ka pašreiz morālistu nolamātais, nosodītais Artuss Kaimiņš (manuprāt) ir izteikti lecīgs politikā, bija labi zināms, un tāpēc viņu Saeimā ievēlēja – tieši iepretim prātīgajiem publiski remdenajiem, bet aizkulisēs asinskārajiem, nesaudzīgajiem rullētājiem. Neticu, ka Kaimiņa vēlētāji viņā būtu politiskas uzticamības ziņā vīlušies. Vai ņemsim to pašu Dzintaru Zaķi. Vai jūs varat nosaukt kādu citu partijas “Vienotība” “skarbāko” (melno) darbu darītāju? Vai tas, piemēram, nebija Dz. Zaķa kungs, kas īsi pirms Saeimas vēlēšanām izspļāva, ka “Saskaņas centrs” un Nacionālā apvienība ir vien tādi līdzīgi kaitīgi radikāļi? Frakcijas “Vienotība” vadītāja signāls partijas biedriem, bet šaubos, vai apdomīgā Solvita Āboltiņa tā būtu šāvusi. Taču Zaķa kungs ir briesmīgi uzticīgs “Vienotībai”, tātad kaut kādu miglainu notikumu dēļ būtu smags zaudējums viņu atbīdīt no partijas stūrēm, vai ne? Turklāt – vai tad nav jau diezgan spārdīts?

Par Veiko Spolīša kungu viss ir skaidrs. Ļoti uzticams, bet te pēkšņa nelaimīga apstākļu sakritība un paša spēku pārvērtējums (arī A. Kaimiņam nevajadzēja vicināt Saeimas deputāta mandātu). Domājot šeit fiziskos spēkus, ar skaidru prātu vajadzēja paredzēt, ka ne katrs policists un tiesnesis zvanīs uz augšu un noskaidros, kas ir kas valdošajai partijai. Jā, un vēl kas politisks. Lai gan pagājuši jau daudzi gadi, divi kādreizējās “Dienas” lasītāji bija iegaumējuši un nesen atgādināja, ka jaunais zinātnieks un politiķis Veiko Spolītis iepriekšminētajā laikrak­stā popularizējis “ideju”, ka Kārļa Ulmaņa portrets izmetams no Rīgas pils valsts prezidentu portretu galerijas. To “ideju” atbalstījis vēl kāds otrs kungs no augstām ārlietu aprindām, bet viņš neesot deputāts. Fakts ir vecs, bet politisks, un tādi arī paliek vēlētāju apziņā. Tagad, kad ir iegansts spriedelēt par politiķu nepieciešamo “caurspīdīgumu”, godīgumu vai melīgumu, ielūkojos dažās biogrāfiskās grāmatās, atziņu un politisku aforismu krājumos. Ko par politiķu reālās dzīves atziņām teikuši lielie politisko notikumu dalībnieki. Bieži daudzinātais ASV prezidents Franklins D. Rūzvelts politiķiem esot pieteicis: “Lai tava kreisā roka nezina, ko dara labā.” Attiecībās ar Ministru kabinetu Džozefs Kenedijs, kad uzzinājis par dēla Džona ievēlēšanu ASV prezidenta amatā, piebildis, ka par tik lieliem tēriņiem par prezidentu varētu ievēlēt ne tik vien Džonu, bet arī viņa šoferi. Saprotams, ka tas teikts ar lielu ironiju. Pie mums, saprotams, citi mērogi.

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. Man tiiri labi patika kaa A.Kaiminjsh ,,purinaaja,,tos ,,norijushos rukshus,,savaa Sunju Buudaa !
  Diemzheel,jauneklim nepietika speeka un gudriibas,lai neizgaaztos…

 2. Kaimiņš ir nevēlams pārējiem deputātiem, jo parāda viņu īsto seju. Tieši tādēļ minētājā laikā un vietā bija gan filmētāji, gan izprovocētāji, gan policisti laikus jau sarunāti. Suns zin ko ēdis !

 3. … Autoram vispar ir jaizsaka ‘kudu’ jo liekas jo vinam ir brivas gribas un realitates manas spejiga cilveka statuss … !

  … Un japiekrit, ka vienalga, kas vins ir par drossirdi, un kada veida Kaimins parada Bezabrenes zombetiem mierpilsoniem viniem nepatikamo PATIESIBU, par vinu, ka ieveleto deputatu, iztrukstoso un etiski un morali nepilnigo darbibu valsts labad … ka svarigaks ir tas, ka vajadzigais soks tiem valsts un tas goda uzmetejiem ir jau daleji panakts bez arkartas fiziska veida revolucijas, un pirms ir par velu ko grozit …!

  … Ari nosaukt so cilveku tikai par ‘iztekti lecigu politika’ nepamazina Kaimina sodienas arkartejo vertibu, ka jaunas neapmierinatibas un patriotiskas paaudzes parstavi, un kura velas piesiet katru nelojalo un kriminalatbildigo deputatu un valsts atbildigo pie KAUNA STABA, pec vajadzibas un ar likumu, lai pasaule to noverte lidz tam bridim, kad jauna paaudze parnems valsts vadibu

 4. Tautas kalpi… Partiju salašņas būtu precīzāk !

 5. Krustiņ. kungs! Jūs skaldāt matus un ja Jūs uzskatāt ka šie notikumi ir Tik ļoti svarīgi, tad varu teikt, ka prese arī ir tāda pati, kā piem Kaiminš. Kaimiņš neslēpjas un kotējas daudz augstāk. Par miljonu AIZLAIDĒJIEM PA BURBULI, PĒC KURIEM BRĒTC TAUTA, ejat apkārt kā mēslu čupai. Banka Baltija, Parex , Liepājas Metalurgs un daudzi citi aizgāja par burbuli un VAINĪGIE SĒŽ KLUSI, IR v i s s c i e n ī j a m i. Zaudējumi mērāmi it kā būtu bijis karš , kurš gājis pāri Latvijai. Nevienu nevelk uz tepiķā. Pie vainas ir GRUPAS SAEIMĀ UN MINISTRU KABINETĀ, IERĒDNIECĪBĀ! SKALDA NIEKUS, MATUS!Un Jūs ,Krustiņa kungs, arī!

 6. Nenoslīkstiet žultī- Mans vēlējums dažiem Ziemassvētkos. Latvija ir skaista un cilvēki ir brīnišķīgi. Ir labi deputāti, ir ne tik labi, ir čakli un ne tik čakli, bet visā visumā- labi ļautiņi.

 7. Krustiņ, tā būs vienmēr šai nācijai! Latvieši ir ģenētiski maitas, tādi, salīdzinājumā ar citām nācijām, puscilvēki. Pa lielam nelieši, zagļi dvēselē, nodevēji, bailīgas radības, kuri pat baros ir truši, iedomīgi, lielmanīgi, slinki un tapēc plikadīdas ar milzīgi attīstītu kalpa gēnu! Vienalga kam padevīgi kalpot zviedriem, poļiem, krieviem, vāciešiem vai tagad amerikāņiem.
  Nu smirdīgi lecīga nācija!

  • Tev arī priecīgus Ziemassvētkus!

  • Rewa, pats sevi necieni! Brīnums, kāpēc raksti vēl latviski!

  • Šķiet , ka Rewam maksā KRIEVI…

  • Ak, dievs , cik daudz žults cilvēkam. Loti aizvainojoši. Nekad nespēšu cienīt tādus cilvēkus.Pe teksta noprotu ,ka cilvēks nācis no ļoti negatīvas vides. Lai miers virs zemes un CILVĒKIEM !labs prāts.

   • Nu ko lai dara,- civēciņš bērnībā bija apdalīts, pa gadiem sakrājusies žults nāk ārā… Lai vai kā jaukus un brīnišķigus svētkus, arī tādiem, kā Rewa, kuri nesaprot, ka Krievijā no cara laikiem viņējo tauta bija, ir un paliks halopi.

  • tādas tautas vidū dzīvot negribētu,bet jau sen būtu iemitinājies to vidū ,kuri ir labestīgi,kulturāli-nav maitas-bez kalpu gēniem,toties ar izteiktu virskundzības sindromu un slepkavnieciskām tieksmēm.Lai tev veicas drīzumā izrauties no šīs pekles!

  • Brīnos,rewa, kāpēc tu vēl te smirdi? tādiem kā tev-pasaule vaļā.

 8. Pasaule uztraukusies par jauna kara draudiem, pie kam kā visvairāk apdraudētie tiek minēti baltieši, pirmām kārtām Latvija. Vai mūsu ievēlētajiem deputātiem tā ir uzmanības vērta problēma? Kur nu. Kā tādas tirgus sievas – kas piedzēries, kas sakāvies un pamatā ir atrast cita grēku, lai tiktu viņa vietā, atņemtu krēslu vai balsis. DP un prokuratūra cīnās, lai iesēdinātu cilvēku, kas traucēji mītiņu Doņeckas teroristu atbalstam, legāli darbojas Kremļa partijas filiāle utt. Ārlietu ministrs ir drosmīgas un lepns, pāris eiro aizardzībai un mierīgi turpinām neredzēt, kas vēl bez personiskām attiecībām un interesēm jāredz.

 9. Raivo>Stulbs un vēl stulbāks Atbildēt

  Tauta? Ne jau tauta,vēlēšanu sistēmas nomaiņas vietā,izvēlējusies mazāko ļaunumu-nevis tautas izvirzītus deputātus,bet tikai tautas vēlētu prezidentu! Ulmanis kritis par upuri savai varaskārei? Vecos,labos ulmaņlaikus tauta nekad neaizmirsīs! Tāpat kā Argentīnā Huanu Peronu!

 10. Stulbs un vel stulbāks Atbildēt

  Nu un? Tādāi vienkāršībai, kā es, beigās prasās rezumē. Gribētos zināt: Par ko tad bija stāsts? Kā redzam, tauta daudz ko nemācās no vēstures, proti, Ulmanis, gala rezultātā, kritis par upuru savai varas kārei, Spolītim neko daudz nevar pārmest. Tauta tagad likumīgi vēlās prezidentu ar lielām pilnvaram. Janukoviča piemērs arī nevienu nav iemācijis. Bet fakts ir tāds, ka Krievijai uzpirkt visu Latvijas Saeimu varētu izmaksāt 100 mln. USD, bet vienu prezidentu – kādus 10 mln. To, ka Eiropas līderi tiek uzpirkti, vai novākti – nevienam nav noslēpums (pat pagājušo nedeļu divi tādi aizgāja nebūtībā), jautājums tikai iekš summas. Jā Sudraba beigās tiks pie sava izveidota prezidenta amata, skaidrs ka uzreiz izpeldēs citi spēki un veidos citu Latviju. Kaimiņš, kāmēr nav aptests, nav bīstams – pat lietderīgs. Būs grūtāk, kad viņš vairs neteiks ko domā.

 11. Veiko Spolīša pieminēto ideju atbalstu (šī ideja gan nepieder dzērājšoferim Spolītim) – no Rīgas pils valsts prezidentu portretu galerijas ir jāizmet kriminālnoziedznieka, Satversmes pārkāpēja, okupantu armijas ielaidēja Latvijā, tehnikuma absolventa ar goda Dr. grādu un diktatora kārļa ulmaņa bildi.
  kārlis ulmanis pats sevi vienpersonīgi un pretēji Satversmei iecēla par valsts prezidentu!
  Saeimai un valsts prezidentam Bērziņam beidzot ir jāatvainojas latviešu tautai par kriminālnoziedznieka ulmaņa sastrādāto.

  • kriev-Nacionālistam Atbildēt

   Tu un tev līdzīgi krievnacisti — vienalga kādas tautības — ir izmetāmi no Latvijas. Šī ir latviešu zeme un latvieši paši izlems kuru polītiķus godināt.

   • hehe. Tātad krievnacisti ir visi, kuri neslavē homoseksuālistu ulmani, nesvin 15.maiju, braukājot ar karogiem rotātām mašīnām pa Pierīgu, un nedievina Raivi Dzintaru?! Paldies! Esmu lepns būt krievnacists!

    • Malacis man patīk tadi cilvēi kas saka kā domā un nebaidās !!!

    • Nacionālist, vai tu gadījumā neesi bolševiku un vācu nācistu hibrīds? Tu runā tieši tāpat kā viņi.
     Sū.a brālis tu esi, nevis nacionālists.

     • hehe. Laikam Latvijā par nacionālistu drīkst saukties tikai NA biedri un Dzintarēna dievinātāji?! Ja neesi biedrs un nedievini Dzintarēnu, tātad nacionālists neesi. hehehe.
      Tikai jautājums – kāpēc NA “nacionālisti” necīnās par deokupāciju un dekolonizaciju, bet atbalsta latviešu tautas saintegrēšanu ar kara noziedzniekiem un viņu pēctečiem?
      hehe. NA “bērniņi” manās acīs tādi prasti urrāpatrioti vien ir. Un kulmanis ir gan noziedznieks, gan nodevējs. Nesaprotu latviešus, kuri ar viņu lepojas – ak, pareiz, kā gan es (boļševiku, krievnacistu un vācu nacistu pēctecis, kuram riebjas 9.maijs un 16.marts) to sapratīšu. Kā tur ķērc tie no NA – cīņai sveiks!

    • Un man nav neparko jaakaunaas, jo nesmu krievs.

  • Vai tad pārējiem okupācijas režīma aktīvistiem ir lielākas tiesības atrasties goda vietās?Protams Ulmaņa loma valsts okupācijā ir zināma un nenoliedzama.Arī viņa loma valsts dibināšana ir nenoliedzama.Arī patreizējo goda pretendentu loma okupacijas režīmā ir vispārzinama un ir arī skaidrs ka patreizējais 4.maija režīms ir pārejas posms Latvijas vēsturē un pēc šī pārējas posma neviens tautas nodēveja portrets neatradīsies goda vietā ,bet ieņems vietu pēc nopelniem tautas labā,nevis pēc nopelniem padomju okupantu labā.

  • Nezināju, ka Veiko Spolītis dzērumā runā to pašu, ko skaidrā prātā. Tad tiešām ar viņu nav labi.

   • Spolīts met pa lampu, bet sevi nesauc par Nacionālistu, kā te viens frukts, kam patīk ķēzīties par Ulmani un pirmskara Latviju.

Draugiem Facebook Twitter Google+