Reuters/Scanpix

Lenardam gūstot traumu, “Spurs” sērijas piektajā mačā pagarinājumā uzvar “Rockets” 0

Latviešu uzbrucēja Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio “Spurs” komanda otrdien izcīnīja uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Rietumu konferences pusfināla sērijas piektajā mačā, tomēr traumu guva tās līderis Kavai Lenards.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 65

“Spurs” aizvadītajā mačā grūtā cīņā ar 110:107 (32:29, 26:31, 28:25, 15:16, 9:6) savā laukumā pagarinājumā apspēlēja Hjūstonas “Rockets”, sērijā līdz četrām uzvarām pārņemot vadību ar rezultātu 3-2.

Bertāns šajā spēlē neizgāja laukumā, bet lielākās bažas izraisīja Lenarda prombūtne, kurš nevarēja spēlēt pamatlaika pēdējās piecās minūtēs un papildlaikā. Pagaidām nav zināma viņa traumas nopietnība.
Jau pirms tam mača gaitā Lenards periodiski atstāja laukumu, lai pastrādātu ar fizioterapeitu un, piemēram, trešajā ceturtdaļā nokliboja no tā pēc uzkāpšanas “Rockets” līdera Džeimsa Hārdena kājai.

Šī bija otrā spēle sērijā un trešā izslēgšanas turnīrā, kurā Bertāns šosezon neizgāja laukumā. Vēl viena šīs sērijas spēle bija noslēgusies ar “Spurs” uzvaru ar 11 punktu pārsvaru, bet pārējos trijos mačos kādai no vienībām bija vairāk nekā 20 punktu pārsvars.

Otrdien “Spurs” rindās rezultatīvākais ar 22 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām bija Lenards, 20 punktus savāca Petijs Milss, bet 18 punktiem un 14 bumbām zem groziem atzīmējās Lemarkuss Oldridžs.
Tikmēr “Rockets” zvaigzne Hārdens dueli noslēdza ar 33 punktiem, desmit atlēkušajām bumbām un desmit rezultatīvām piespēlēm, kamēr 20 punktus iemeta Patriks Beverlijs.

Kopumā šajā mačā Hārdens nospēlēja arī labi aizsardzībā, liekot Lenardam un Oldridžam kopā realizēt vien 15 no 42 metieniem no spēles, tomēr viņš netrāpīja izšķirošo metienu pagarinājumā, kas būtu komandām licis doties otrajās pieliktajās minūtēs.

Pretēji iepriekšējām sērijas cīņām, šoreiz viss mačs aizritēja līdzīgi. Savukārt pagarinājums izvērtās mazrezultatīvs. Tajā pirmie punkti tika gūti vien divas minūtes pirms beigām, kad Beverlijs realizēja trejaci, bet uz to pēdējā minūtē Denijs Grīns atbildēja ar tālmetienu un pēc tam veica arī trīs punktu gājienu, nodrošinot “Spurs” grūtu panākumu.

“Spurs” sastāvā otrdien vienu tālmetienu trāpīja argentīniešu veterāns Emanuels Džinobili, kurš tagad pacēlies uz līgas trešo vietu vēsturē izslēgšanas turnīra laikā realizētajos trejačos. Viņa rēķinā tagad ir 313 metieni, atpaliekot vienīgi no Reja Alena (385) un Redžija Millera (320).

Nākamo reizi komandas ceturtdien tiksies Hjūstonā. “Rockets” komanda zaudējusi pēdējās četras sērijas līdz četrām uzvarām, kurās rezultāts bijis neizšķirts 2-2.

Kā zināms, abas komandas piemeklējušas sastāva problēmas, jo “Spurs” komanda šīs sērijas laikā zaudēja francūzi Toniju Pārkeru, bet no “Rockets” rindām izkritis pamatsastāva spēlētājs Nenē, tāpēc otrdien viesu rindās laukumā izgāja vien septiņi basketbolisti.