Kultūra
Mūzika

LeNeSoNa koncertciklu šosezon režisēs veiksmīgās kampaņas #iamintrovert idejas autore0


LeNeSoNs
LeNeSoNs
Publicitātes foto

Jau šo sestdien, 28. septembrī, ar koncertu “LeNeSOns un “Bērnības rīti”” Lielajā ģildē ieskanēsies divpadsmitā Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) koncertprogrammas “LeNeSOns” sezona.

Jaunajā sezonā LeNeSOna koncertciklu režisēs “Lielā Kristapa” nominante un kampaņas “#iamintrovert” idejas autore Una Rozenbauma, savukārt, LeNeSOnam atdzīvoties palīdzēs talantīgie aktieri Valdis Vanags un Aleksejs Geiko.

“Mans noskaņojums, ķeroties klāt projektam, ir priecīgi satraukts un entuziastisks no vienas puses, un no otras – atbildīgs, jo

iemācīt maziem bērniem mīlēt klasisko mūziku, kas ir mūsu kopējā misija, nemaz nav vienkārši.

Šajā koncertā mēs mazliet iezīmēsim, kas ir klusā daba un impresionisms. Katram skaņdarbam tiks animēti flāmu vecmeistara un Monē darbi. Pēteris Barisons ir fascinējošs latviešu vēlīnais romantiķis, kura izcilie skaņdarbi noteikti patiks tiem vecākiem, kuri būs izvilkuši laimīgo lozi pavadīt bērnus uz šo pasākumu,” stāsta koncertcikla režisore Una Rozenbauma.

Arī šajā sezonā paredzēti četri koncerti bērniem no 5 līdz 11 gadu vecumam, un, kā jau ierasts, koncerta starpbrīdi mazajiem klausītājiem būs iespēja kopā ar LeNeSOnu un LNSO mūziķiem iepazīst viņu brīnumainos mūzikas instrumentus, kā arī doties jautrās rotaļās un piedalīties citās aktivitātēs.

Pirmajā koncertā

28. septembrī mazie klausītāji kopā ar LeNeSOnu dosies pa komponista Pētera Barisona bērnības takām

un iepazīs viņa tēlainās simfoniskās svītas “Ziedu vija” un “Bērnības rīti”.

Latviešu komponistu Pēteri Barisonu (1904-1947) pazīstam kā Dziesmu svētku neoficiālās himnas – dziesmas “Dziesmai šodien liela diena” – autoru. Taču viņš ir bijis izcils simfoniskā orķestra krāsu meistars, iemantojis slavu arī kā viens no romantiskākajiem latviešu komponistiem, un atgādinājums par komponista simfoniskās mūzikas poētisko krāšņumu mudināja LeNeSOnu doties ceļojumā uz autora bērnības zemi un fantāziju pasauli.

Simfoniskās svītas “Ziedu vija” un “Bērnības rīti” ir Barisona bērnības atmiņu vizuāls un Sēlpils dabas ainaviski tēlains atveidojums.

Koncerta starpbrīdī varēs iepazīt vijoli, kā arī darboties papīra ziedu darbnīcā.

28. septembrī mākslinieki ar Pētera Barisona mūzikas koncertu uzstāsies divreiz – plkst. 11 krievu valodā ar Alekseju Geiko un plkst. 14 – latviešu valodā, piedaloties Valdim Vanagam.

“Simfoniskā orķestra jaunās sezonas koncepts ir simfioze – simfoniskā simbioze, kas ietver to, ka

klasiskā mūzika sader kopā ar pilnīgi visu.

Šo mēģināsim iedzīvināt arī LeNeSOnā, katrā koncertā kombinējot klasisko mūziku ar kādu no mākslām. Sezonas atklāšanas koncertā tā būs glezniecība, nākamajā mēs pievienosim horeogrāfiju, trešā būs opera un ceturtajā liksim klāt literatūru,” atklāj Una Rozenbauma.

Koncertcikla otrais koncerts notiks 2. novembrī, un tajā bērni kopā ar LeNeSOnu iepazīs pārsteidzošos krievu komponistus Anatoliju Ļadovu, Nikolaju Rimski-Korsakovu, Igoru Stravinski u.c.

22. februārī LeNeSOns palīdzēs iepazīt draiskā divpadsmitgadnieka Mocarta pirmo operu “Bastiēns un Bastiēna” par ganu zēnu un meiteni, kas sastrīdas un atkal salabst, pateicoties vietējam burvim. Pie diriģenta pults stāsies kora “Kamēr…” galvenais diriģents Aivis Greters.

LNSO 2019./2020.gada ģimeņu koncertcikla sezonas noslēgumā 18. aprīlī LeNeSOns kopā ar mazajiem klausītājiem iepazīs komponista Roberta Šūmaņa “Bērnu ainas”, kas rakstītas klavierēm, bet šoreiz izskanēs krāšņā orķestra instrumentācijā.

Rindā kārtosies skaņdarbi par interesantiem stāstiem, citām zemēm un to cilvēkiem, neredzīgā vīra spēli, jauku kopābūšanu pie kamīna, bruņiniekiem un viņu zirgiem, kaut ko biedējošu, kaut ko nopietnu, par to, kā runā dzejnieks, bet vispopulārākā daļa zināma ar nosaukumu “Sapņojums”.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
FOTO. Iedvesmojoši izskanējis ceturtais erģeļmūzikas festivāls “ORGAnismi”
10 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Latvijas Radio koris uz Šanhaju ved latviešu un Ziemeļvalstu komponistu mūziku
10 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Koncertā Lāčplēša dienai – latviešu spēka dziesmas un dejas
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Latvijā
“Naudas trūkums budžetā – tā ir standarta situācija.” Saruna ar finanšu ministru 1
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: “TTT Rīga” Eirolīgas sezonu sāk ar neveiksmi
57 minūtes
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Pēc incidentiem Šveicē pārbauda arī “airBaltic” izmantoto “Airbus A220” dzinējus
26 minūtes
LE
LETA
Dabā
Trešdien daudzviet Latvijā pārspēts siltuma rekords 1
3 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Gāja tumsā bez atstarotāja – uz šosejas pie Grobiņas nāvējoši notriekts gājējs
18 minūtes