Kultūra
Mūzika

LeNeSOns aicina uz “Dzīvnieku karnevālu”0

Publicitātes foto

Šo sestdien, 2. februārī, Lielajā ģildē norisināsies šosezon jau trešais Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) koncerts, kura galvenais varonis ir bērnu iemīļotais tēls LeNeSOns, LA.lv uzzināja LNSO.

Koncertā būs iespēja klausīties franču komponista Kamila Sensānsa “Dzīvnieku karnevālu”, kā arī jaunā latviešu komponista Jēkaba Bernāta skaņdarbu “Dzīvnieku karnevāls 2.0”. Starpbrīžos bērni varēs iejusties karnevālā, veidojot maskas, kā arī iepazīstoties ar mūzikas instrumentiem.

Franču romantisma komponista Kamila Sensānsa (1835–1921) humoristiskā muzikālā svīta “Dzīvnieku karnevāls” ir viens no visu laiku populārākajiem simfoniskajiem darbiem, kas sarakstīts, jokojoties par draugiem un amatbrāļiem.

Katra no 14 daļām reprezentē citu dzīvnieku – lauvu, ēzeli, ziloni, gulbi un citus. Cikla slavenākā daļa ir “Gulbis” – ar nomierinošo čella skaņu tā reprezentē putnu vieglo slīdēšanu pa ūdens virsmu, savukārt mainīgie klavieru akordi rāda, kā gulbis zem ūdens neatlaidīgi kuļ pleznas.

Koncerta otrajā daļā dzirdēsim jaunā latviešu komponista Jēkaba Bernāta skaņdarbu “Dzīvnieku karnevāls 2.0”, kura tapšanu veicinājis Kamila Sensānsa šedevrs. Franču autora skaņdarbā atspoguļoti eksotiskāki dzīvnieki, savukārt latviešu mākslinieku iedvesmojusi pašmāju lauku sēta, roņi un lāči.

2. februārī mākslinieki ar Kamila Sensānsa un Jēkaba Bernāta mūziku uzstāsies divreiz: plkst. 11 būs koncerts krievu valodā un plkst. 14 – latviešu valodā. Koncertcikls paredzēts bērniem no 5 līdz 10 gadu vecumam.

Cikla ceturtais un noslēdzošais koncerts notiks 27. aprīlī ar angļu komponista Bendžamina Britena ciklu “Muzikālie vakari”.

LA.lv