Mobilā versija
+18.3°C
Janīna, Linda
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
19. septembris, 2016
Drukāt

LeNeSOns maina izskatu, aicina uz koncertiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šosezon Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra jaunākos koncertapmeklētājus sagaida tikšanās ar pavisam jaunu LeNeSOnu, LA.lv pastāstīja orķestra sabiedrisko attiecību speciāliste Dagnija Dižbite-Svarinska.

Jauno koncepciju un koncertizrādes scenāriju radījis režisors un dramaturgs Andris Kalnozols – viens no iniciatoriem leļļu teātra pieaugušajiem izveidošanā un viens no savulaik populārās mākslinieciskās apvienības “umka.lv” izveidotājiem, savukārt LeNeSOna jauno veidolu un koncerta māksliniecisko noformējumu veidojusi Velta Emīlija Platupe – prasmīga un atzīta leļļu un marionešu meistare. LeNeSOna kustības pārvaldīs un viņa balsī runās aktieri Armands Berģis un Aleksejs Geiko.

LeNeSOna pamatfunkcijas paliks nemainītas – tāpat kā citus gadus, arī šosezon LeNeSOns iepazīstinās klausītājus ar koncertā skanošo mūziku, diriģentu (šajā ampluā jau vairāk nekā desmit gadu – Andris Vecumnieks) un orķestra mūziķiem.

Šā gada pirmajā koncertā “LeNeSOns un fantāzija” 24. septembrī Lielajā ģildē orķestrim pievienosies četri jauni akordeonisti: Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas audzēkņi Oskars Maurers un Raivo Tambergs, kā arī divi JVLMA studenti – Liāna Stankēviča un Antons Gračkovs. Jaunie mūziķi spēlēs solo čehu komponista Vāclava Trojana krāsainajā un muzikāli aizraujošajā svītā “Pasakas”.

Vāclavs Trojans (1907–1983) lielu popularitāti ieguva ar mūziku, ko komponēja sava izcilā tautieša, animācijas filmu lielmeistara Jiržīja Trnkas filmām. Svītā “Pasakas” dzirdams, ka Trojans bijis lielisks animācijas filmu mūzikas komponists – acu priekšā uzplaukst košas, precīzi izzīmētas pasaku ainas. Klausītājus gaida tikšanās ar apburtu princesi, kuru gandrīz nekas nespēj izraut no miega skavām, un negantu pūķi, kura rēkšanu lieliski atdarina akordeons. Būs arī braukšana jautrā karuselī svētku tirdziņa valša pavadījumā, pasākumā piedalīsies jūrnieks, kuru apburtais akordeons ievilks jūras dzīlēs, un visu vainagos akrobātiskā pasaka, kas ļaus pilnziedā izpausties jauno akordeonistu virtuozitātei.

Biļetes uz koncertiem var iegādāties “Biļešu paradīzē”. Biļešu cenas: 5, 7, 10, 15 EUR. Pieejami arī abonementi uz visiem četriem koncertiem.

Pievienot komentāru

"Daba viņu bija tik ļoti bagātīgi apdāvinājusi." Vijai Artmanei - 8821. augustā VIJAI ARTMANEI apritētu 88. Slavas kalngalā 50 gadu vecumā viņa teikusi: – Baidos, ka tad, kad es teātrim vairs nebūšu vajadzīga, mani aizmirsīs, neviens pie manis vairs neatnāks un es par teātri nekā nezināšu... Tomēr aktrise nav aizmirsta, un, lai to vēlreiz apliecinātu, publicējam gadu pēc aktrises nāves tapušu sarunu par Viju Artmani.
Draugiem Facebook Twitter Google+