Mobilā versija
-3.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
14. aprīlis, 2016
Drukāt

Ļeņina mūmijas uzturēšanai šogad tērēs 173 tūkstošus eiro

Foto: SputnikFoto: Sputnik

Vladimira Iļjiča Ļeņina mūmijas saglabāšanai un uzturēšanai Krievijas valsts šogad no budžeta tērēs vairāk nekā 13 miljonus rubļu jeb ap 173 tūkstošus eiro, noskaidrojuši Krievijas mediji.

Krievijas valsts iepirkumu vietnē norādīts, ka par minēto summu tiks veikti “V. I. Ļeņina ķermeņa dzīves laika veidola medicīniski bioloģiskie saglabāšanas darbi”. Darbus veiks Viskrievijas Ārstniecisko un aromātisko augu zinātniski pētnieciskais institūts. Kā darbu izpildes termiņš norādīts 2016. gada novembris.

Lielinieku vadoņa un PSRS izveidotāja Ļeņina mūmija mauzolejā Maskavas Sarkanajā laukumā atrodas kopš šīs personas nāves 1924. gada 21. janvārī. Diskusijas par to, vai Ļeņina pīšļus nevajadzētu reiz apbedīt, notiek kopš 80. gadu beigu pārbūves laikiem. Mūsdienu Krievijas prezidenti, kā Boriss Jeļcins, tā Vladimirs Putins, dažādos periodos ir visai dažādi izteikušies par “proletariāta vadoņa” pīšļu guldīšanu zemē, taču katru reizi jautājums atlikts, baidoties, ka tas varētu izsaukt komunistu un pēc PSRS laikiem sērojošās iedzīvotāju daļas stihiskus protestus. Krievijas Pareizticīgās baznīcas nostāja ir drīzāk neitrāla un tiek norādīts, ka mirušā ķermeņa pārvēršana par “tūrisma objektu” nav īsti normāla.

Putins par Ļeņina mūmijas tālāko likteni līdz šim pēdējo reizi izteicās kādā publiskā pasākumā šī gada 25. janvārī: “Kas attiecas uz pārapbedīšanu, ziniet, man šķiet, pret tādām lietām jāizturas uzmanīgi, lai neizdarītu neko tādu, kas sadalītu mūsu sabiedrību”.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studentiVācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+